Jak uruchomić klub fitness – co łączy uprawnienia G2 i kurs ...
Zawód trenera personalnego staje się coraz bardziej popularny. Znaczna większość z nich to osoby, które swoją pasję przekształciły w sposób na zarabianie pieniędzy. Trenerzy personalni prowadzą zajęcia sportowe na siłowni i wspólnie z podopiecznym dążą do wyznaczonego celu: redukcji masy ciała, rozbudowy mięśni, czy poprawy wydolności.
Rodzaj współpracy w standardowych warunkach zależy od przyjętego modelu – część trenerów prowadzi spotkania 1:1, część prowadzi trenujących online. A w warunkach niestandardowych?
Inaczej – to przede wszystkim. Duże kluby fitness są zamknięte. Te mniejsze, w których trenują osoby przygotowujące się do zawodów mogą pozostać otwarte.
Szczęście mają trenerzy, którzy na co dzień pracują z osobami szykującymi się do zawodów. Dalej bowiem mogą spotykać się w klubach 1:1 i realizować plan. Nie mogą oczywiście zapominać o przestrzeganiu reżimu sanitarnego, w tym utrzymaniu dystansu.
Czy trenerzy z dużych klubów nie mają zatem szczęścia? Niekoniecznie! Treningi online to naturalny kierunek biznesu. Zamknięcie siłowni wielu trenerom pozwoli na dopracowanie swoich planów, stron internetowych, ebooków do perfekcji. Treningi online zwiększają zasięg potencjalnych klientów- nie ma znaczenia, czy współpracą jest zainteresowana osoba z drugiego końca Polski, a nawet świata – dzięki internetowi jest to możliwe.
Trenerzy, którym zależy na pozyskaniu nowych podopiecznych mocno działają w mediach społecznościowych prezentując różnego rodzaju treści związane z metamorfozami innych, zdrowym odżywianiem, czy prawidłowym wykonaniem ćwiczeń zachęcając w ten sposób do podjęcia współpracy. Z perspektywy osoby, która chce ją rozpocząć temat jest prosty. Każdy trener oczekuje wypełnienia autorskiego kwestionariusza, w którym kandydat przedstawi swoje oczekiwania (cele sportowe) oraz w jak największym stopniu opisze siebie odpowiadając na pytania. W zależności od oferty trenera w skład prowadzenia treningów online mogą wchodzić same ćwiczenia bądź także dieta. W przypadku opcji drugiej, w początkowej ankiecie pojawią się również pytania dotyczące jedzenia- alergii, preferencji produktów, godzin posiłków itp. Rolą trenera jest przekazanie konkretnego planu treningu i diety w sposób zrozumiały. Najczęściej mają oni autorskie podręczniki, filmy na youtube bądź swoje strony internetowe, w których umieszczają ćwiczenia do wykonania oraz przepisy kulinarne. Każdy z trenerów w ramach pakietu udostępnia kanał kontaktu i regularnie monitoruje postępy, odpowiada na pytania i wprowadza niezbędne modyfikacje.
Przeniesienie treningów personalnych do świata online to możliwość rozszerzenia zasięgu swoich działań. Pozyskując osoby z innych miast dobry trener zyskuje kolejne polecenia wśród znajomych swoich podopiecznych. Konsultacje przez internet umożliwiają prowadzenie większej ilości podopiecznych- brak konieczności bycia na siłowni personalnie to większa oszczędność czasu i możliwość wygospodarowania go dla większej ilości osób, co tym samym daje większe możliwości finansowe.
Praca trenera personalnego w czasie pandemii jest po prostu inna. Trenerzy, którzy płynnie dostosują się do zmiany mają szansę na rozwój swojego biznesu i zwiększenie zasięgu.
Zobacz także: https://natreningu.net/w-czym-zabrac-jedzenie-do-pracy