Ćwiczenia na brzuch dla mężczyzn

Niniejszy artykuł pod tytułem Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Większość mężczyzn dba oto, by mieć ładnie wyrzeźbiony brzuch z popularnym „sześciopakiem”. Zatem jaki zestaw ćwiczeń na brzuch wybrać, aby skorzystali z niego wszyscy panowie.

Jaki zestaw ćwiczeń na brzuch wybrać? 

Brzuch należy do tej partii mięśni, które są najczęściej trenowane przez mężczyzn, by mieć idealny „kaloryfer”. Nie dziwi Nas fakt, iż idealne mięśnie brzucha oznaczają dobry wygląd i lepszą sprawność. Jednakże, jeśli za cel stawiamy sobie wykonanie określonej liczby brzuszków, nie zawsze możemy uzyskać zadowalający Nas efekt, jeśli nie dołożymy do tego odpowiedniego odżywiania i treningu cardio. Pamiętaj, iż ćwiczenia wykonywane na brzuch wpływają na rozbudowę mięśni, wytrzymałości i siły. Więc, by każdy mężczyzna był zadowolony z ładnej sylwetki, musi odpowiednio spalić tkankę tłuszczową poprzez odpowiednio dobraną i zbilansowaną dietę. Pamiętaj również o tym, że stawiając w treningu tylko na ćwiczenia mięśni brzucha możesz nabawić się kłopotów z kręgosłupem. Jednak nie musisz rezygnować z całości treningów, by osiągnąć cel. Możesz kształtować swój brzuch w domu bez żadnego specjalistycznego sprzętu, wystarczy, że poświęcisz do 20 minut na każdy trening. Pamiętaj przy tym o wykonaniu jak najwięcej powtórzeń i częstości ich stosowania. 

6 Weidera 

Ćwiczenia na brzuch dla każdego mężczyzny można rozpocząć od wykonywania aerobicznej szóstki Weidera. Jest to zestaw sześciu ćwiczeń różniących się między sobą rodzajem wykonania. Każde ćwiczenie z tego zestawu wykonujemy na leżąco. Najlepiej jest je wykonywać chociażby na macie o równiej powierzchni bez żadnych uszczerbków. Co ciekawe, że możesz szóstkę Weidera wykonywać w domu bez udziału sprzętu siłowego. To nie sprzęt, ale mięśnie stanowią podstawę w tym treningu, który wykonujemy codziennie przez okres sześciu tygodni. Możesz zrobić sobie przerwę tylko jeden dzień nie dłużej, w przeciwnym razie musisz zacząć od początku. Codziennie wykonujesz takie same ćwiczenia, zmienia się tylko ich ilość powtórzeń z każdym tygodniem. Ćwiczenia na brzuch z 6 Weidera przyczyniają się do poprawy kondycji dolnej i górnej partii mięśniowej, a także poprawiają ich uwydatnienie. 

Brzuszki

Innym popularnym zestawem ćwiczeń na brzuch dla mężczyzn jest zestaw popularnych brzuszków. Czyli przez określony czas wykonujesz tylko same brzuszki nic poza tym. Okres, przez jaki wykonujesz brzuszki to 20 tygodni. Na początku zaczynasz od mniejszej serii powtórzeń, lecz z każdym kolejnym tygodniem zwiększasz ich liczbę. Rozplanuj trening tak, by w ostatnim tygodniu dojść do pułapu trzystu brzuszków. 

ABS

Obecnie popularnym staje się zestaw ćwiczeń na brzuch dla mężczyzn (brzuszki na wyciągu, stojąc, brzuszki z obciążeniem, unoszenie bioder i przenoszenie piłki, scyzoryk boczny, skrętoskłony z piłką w siadzie, mostek na dłoni i stopie, pompowanie brzuchem, unoszenie grzbietu, unoszenie grzbietu ze skrętem tułowia), zwany ABS. Jest to inaczej podjęcie minimalnego wysiłku fizycznego przez okres czterech dni w tygodniu. Przykładowo wykonując ćwiczenia na brzuch od poniedziałku do piątku to zadbaj oto, by mieć jeden dzień wolny na regenerację mięśni. Wykonanie ćwiczeń ABS dla każdego mężczyzny to zaledwie dziesięć minut poświęconego czasu. Powinniśmy zacząć od bardzo dobrej rozgrzewki, by przygotować mięśnie i organizm do wysiłku fizycznego. Następnie przygotuj sobie odpowiedni zestaw ćwiczeń na brzuch, by osiągnąć to, czego oczekujesz i co jest twoim celem.