Samodzielnie komponowanie jedzenia do pracy to nie tylko świetna zabawa, ale też dobry sposób na to, by jeść zaufane, sprawdzone i zdrowe produkty. Jedzenie przygotowywane w domu jest bardziej wartościowe niż fast food, mamy też pewność, że obiad będzie się składał z ulubionych i niewywołujących alergii składników. W czym zabrać jedzenie do pracy, by nie traciło świeżości? Zapraszamy do lektury!

Dieta pudełkowa – samo zdrowie?

Jednym z najbardziej topowych rozwiązań, jeśli chodzi o współczesne żywienie jest tzw. dieta pudełkowa. Specjalnie skomponowane posiłki przechowuje się i transportuje w plastikowych zamykanych pudełkach lub szklanych pojemnikach. Niektóre z nich można podgrzewać razem z zawartością w mikrofali, inne nie nadają się do wysokich temperatur ani do mycia w zmywarce. Decydując się na pudełka na żywność, należy zawsze zapoznać się z ich opisami, by sprawdzić, czy można je podgrzewać i czy nie są syntetyczne. Syntetyczne pudełka, których należy unikać to na przykład te z oznaczeniami: 01 PET (polietylen) oraz 03 PVC (polichlorek winylu), o ile w temperaturze pokojowej pudełka te zazwyczaj nie uwalniają szkodliwych substancji, to po podgrzaniu można nieświadomie dodać do posiłku groźne dla organizmu ludzkiego toksyny.

W czym zabrać jedzenie do pracy?

Idealny pojemnik na żywność powinien zawierać przegródki na różne rodzaje produktów oraz gumowe uszczelki, by płynne pokarmy nie wylewały się po przewróceniu pudełka. Zupy i dania jednogarnkowe można transportować do pracy w termosach, z kolei do przechowywania leków i suplementów diety najlepsze będą małe pudełka, tzw. pill boxes.

Żywność w pudełkach produktowych? Czemu nie!

Jeśli zależy Ci nie tylko na komforcie i smacznym posiłku, ale też estetyce, możesz wypróbować do pakowania żywności… spersonalizowane pudełka kartonowe. Eleganckie opakowania produktowe to rozwiązanie rekomendowane do bezpośredniego kontaktu z żywnością.  Minimalny nakład pudełek produktowych, które może zamówić zarówno klient indywidualny, jak i biznesowy, to 30 sztuk. W Polsce produkcją takich pudełek produktowych (z hiszpańskiego cajas carton) zajmuje się między innymi Packhelp, warto zapoznać się z pełną ofertą tej firmy! Papier Chromocard, z którego są wykonane opakowania, posiada niemiecki certyfikat ISEGA. Pudełka są pionowe i wprost idealne, by przechowywać i transportować  w nich na przykład wypieki.