Zioła zwiększające wydolność organizmu

Niniejszy artykuł pod tytułem Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Jeśli szukasz naturalnego sposobu na zwiększenie wydolności swojego organizmu, które nie będą wywoływać skutków ubocznych w przeciwieństwie do dopingu farmakologicznego musisz koniecznie przeczytać nasz artykuł.

Czy podnoszenie swojej wydolności jest legalne? Okazuje się, że tak. W przyrodzie występuję kilka substancji, które zdecydowanie działają na podniesienie wydolności fizycznej, ale nie ingerują w naturalne funkcjonowanie organizmu. Jednym z nich jest warzywo takie jak burak, a także wszystkim nam znana kawa, która da nam efekt krótkotrwałego kopa. Jednak to nie wszystko możesz, również zdecydować się na zioła, o których dowiesz się więcej poniżej.

Zioła zwiększające wydolność organizmu

Zioła zwiększające wydolność fizyczną od wieków stosowane są przez sportowców uprawiających dyscypliny wytrzymałościowe takie jak bieganie czy kolarstwo. Co ciekawe były one stosowane już od dawnych dziejów w medycynie wschodu. Adaptogeny czyli właśnie naturalne substancje zwiększające wydolność ułatwiają przystosowanie się organizmu do warunków środowiskowych, które są niekorzystane…zmęczenie oraz duży wysiłek fizyczny.

Zioła, które zwiększą twoją wydolność to:

  • Cytryniec chiński pochodzi z Azji i jest stosowana od tysięcy lat w medycynie chińskiej jak środek energetyzujący oraz tonizujący. Po jego zastosowaniu odczuwa się duży przypływ energii i pobudzenie.
  • Święta bazylia jako zioło poprawia wentylację płucną, a więc nasz organizm będzie lepiej dotleniony. Obniża, także poziom kortyzolu, który jest destrukcyjny dla naszych włókien mięśniowych. Co ciekawe zawiera sporą ilość kwasu urosolowego, który działa regenerująco na mięśnie po bardzo intensywnym wysiłku.
  • Różaniec górski zwiększa produkcję ATP w mięśniach, który jest nośnikiem energii dla komórek. Wpływa też na proces regeneracji mięśnia i zmniejsza uszkodzenia wywołane ciężkim treningiem. Przyspiesza ustępowanie zakwasów, wysięków i obrzęków.
  • Ashwagandha uprawiana jest w Indiach. Obniża ciśnienie krwi, a dzięki dużej zawartości żelu przyczynia się do lepszego transportu tlenu. Zwiększa to znacznie wydolność nie tylko fizyczną, ale też psychiczną.
  • Buzdyganek naziemny stosowany w chorobach układu moczowego, gruczołu krokowego i zaburzeniach potencji u mężczyzn. Sportowcy lubią sięgać po to zioło, ponieważ regularnie spożywany zwiększa masę mięśniową i siłę fizyczną.

Istnieje wiele naturalnych sposobów na zwiększenie wydolności fizycznej. Łącz podane powyżej zioła z innymi tak, aby dostosować je do własnych potrzeb.

Zobacz także: https://natreningu.net/wielki-powrot-ziololecznictwa