Zadbaj o swoją sylwetkę

Niniejszy artykuł pod tytułem Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Dbać o swoją sylwetkę należy każdego dnia. Nie jest to wcale takie trudne. Wystarczy pamiętać o kilku ważnych wskazówkach i codziennie podchodzić do życia z dystansem.

Zdrowe nawyki żywieniowe

Każdy dzień należy zaczynać od treściwego śniadania. Jest to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Ważne, aby śniadanie było lekkie i zdrowe. Warzywa mają niewiele kilokalorii, dlatego warto sięgać po nie każdego dnia. Zawierają duże ilości błonnika, który zaspokaja nasz apetyt na dłużej, a także zapobiega zaparciom i zmniejsza ryzyko zachorowania np. na nowotwory jelita grubego. Jeśli dojdzie do chęci podjadania między głównymi posiłkami warto mieć przy sobie np. opakowanie młodej marchewki. Dobrym nawykiem jest zabieranie do pracy lub szkoły pokrojonych warzyw w pojemniku. Jeśli warzywa są mdłe lub nijakie, można je przyprawić solą i pieprzem lub ziołami. Z kolei owoce są pełne witamin i składników mineralnych. Są idealnym produktem zastępczym dla słodyczy, gdyż same w sobie posiadają duże ilości naturalnych cukrów (najczęściej jest to fruktoza – tzw. cukier owocowy). Zadbaj o swoją sylwetkę i zamiast do sklepu po słodycze wybierz się na targ po świeże i zdrowe owoce. Wielu z nas zapomina o codziennej porcji nabiału. Wapń znajdujący się w nabiale może przyczyniać się do stymulowania procesu redukcji masy ciała. Nabiał jest także świetnym źródłem białka. Co z nawadnianiem? Głównie woda, napary ziołowe, herbata zielona tym najlepiej się nawadniać. Posiłki należy spożywać co 3-4 godziny. Zdecydowanie lepiej, jak jemy mniej, a częściej. Taki nawyk przyspiesza metabolizm.

A co poza żywieniem?

Często zapominamy o odpowiedniej dawce snu. Jest on niezwykle ważny. Pozwala naszemu organizmowi się zregenerować i nabrać energii na kolejny dzień. Kiedy jesteśmy wypoczęci lepiej radzimy sobie ze stresem. Odpowiednia ilość snu wpływa na prawidłowy poziom cukru we krwi. W momencie kiedy chodzimy niewyspani, nasza odporność zmniejsza się (jesteśmy bardziej podatni na choroby). Mała ilość snu wpływa także na nasz nastrój, a u mężczyzn spada wydzielanie testosteronu, a to przekłada się na zmniejszone libido. Każdy rodzaj ruchu jest istotny, więc kiedy tylko mamy możliwość zadbania o swoją sylwetkę to ruszajmy się. Długi spacer, jazda na rowerze, pływanie tylko korzystnie wpłynie na nasz organizm. Regularne ćwiczenia fizyczne poprawiają krążenie krwi, dotleniają organizm oraz zmniejszają ryzyko poważnych chorób. To ważne aby znaleźć godzinę 3 – 4 razy w tygodniu dla naszego ciała i o nie zwyczajnie zadbać.