Wypróbuj trening Push Pull!

Niniejszy artykuł pod tytułem Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Wypróbuj Trening Push Pull I ciesz się wyjątkową skutecznością ćwiczeń! Chcesz poznać zalety tej metody i przykładowe plany treningowe? Zapraszamy do lektury!

Czym jest trening Push Pull?

Trening Push Pull zakłada kilka metod ćwiczeniowych, które angażują z różną intensywnością takie partie ciała, jak mięśnie brzucha, mięśnie ramion i przedramion, mięśnie klatki piersiowej oraz ud. Na kompletny Trening Push Pull składają się:

metoda trenowania Push – czyli ćwiczenia nastawiona na wypychanie ciężaru,

metoda trenowania Pull – metoda oparta o ruchy przyciągania,

metoda trenowania Legs – czyli trening całych nóg.

Dodatkowo stosuje się również trening mięśni brzucha, który można połączyć z jedną z wymienionych wyżej metod ćwiczeń. Treningi powinno się wykonywać przez 3 dni z rzędu, z jednym dniem przerwy,  by podregenerować organizm. Metoda ta jest przeznaczona dla początkujących oraz średnio-zaawansowanych sportowców, a dzięki odpowiedniemu planowaniu treningów, zapewniamy mięśniom odpowiednią regenerację. W czasie, gdy jedna partia mięśni ostro pracuje, druga odpoczywa po treningu z dnia poprzedniego!

Trening Push Pull – przykładowy plan treningowy

Plany treningowe Push & Pull mogą być bardzo różnorodne, w zależności od poziomu zaawansowania, kondycji i umiejętności. Najkrótszy plan treningowy to plan 6-dniowy, w której trakcie robimy 2 naprzemienne dni treningowe Push i Pull, a pomiędzy nimi dwa dni wolne od ćwiczeń. Inna opcja, to trening Push – Pull – Push, zakładający trzy dni wolne, pomiędzy kolejnymi seriami ćwiczeń. Z czasem można zwiększyć ilość dni treningowych lub zmodyfikować plan, wszystko zależy od naszej kondycji i reakcji organizmu na obciążenie fizyczne.

Przykładowe czynności, które można wykonywać w trakcie treningu Push, to:

– wyciskanie sztangi na ławce, w pozycji stojącej lub wąskim chwytem,

– wyciskanie hantli na skosie oraz bokiem.

Przykładowe czynności wchodzące w skład treningu Pull to:

– przysiady ze sztangą,

– wypychanie nóg na urządzeniu do ćwiczeń,

– wiosłowanie sztangą,

– podciąganie na drążku.

Jakie są zalety takiej metody treningowej? Jest ich sporo! Przede wszystkim regeneracja mięśni przy możliwie maksymalnym natężeniu treningu. Kolejne zalety, to stosunkowo prosta metodyka ćwiczeń oraz wyraźne efekty, które widać dość szybko. Dużą zaletą Treningu Push Pull jest również fakt, iż wykonując ćwiczenia według określonego planu, osiągamy symetrycznie umięśnioną sylwetkę.