W jaki sposób podnieść testosteron?

Niniejszy artykuł pod tytułem Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Testosteron to hormon, który w głównej mierze kojarzony jest z mężczyznami. Testosteron wpływa na wzrost i siłę mięśni, odpowiada za owłosienie, chroni przed osteoporozą, a także sprzyja podejmowaniu ryzyka i wyzwań. Niedobór tego hormonu może wpływać domnująco na nastrój mężczyzn, a także prowadzić nawet do depresji. W jaki sposób można wiec ponieść poziom testosteronu?


Trening czyni mistrza

Najlepszym sposobem na podniesienie poziomu tego hormonu, jest zdecydowanie aktywność fizyczna, a zwłaszcza intensywne, lecz krótkotrwałe treningi. Dłuższy wysiłek niestety nie ma wpływu na wzrost poziomu tego hormonu. Dodatkowym wsparciem związanym z treningiem jest również utrata wagi ciała, która ma pozytywny wpływ na ten hormon. Osoby otyłe niestety borykają się z niedoborem testosteronu. Jak do tej pory nie udało się odnaleźć konkretnej przyczyny, która na to wpływa, jednak istnieje możliwość, że może być to związane z tym, że osoby bardziej puszyste posiadają częściej w swoim organizmie stany zapalne, które nie sprzyjają wzrostowi testosteronu.

Stress-out

Chcąc podnieść poziom tego hormonu, zdecydowanie powinniśmy wyeliminować z naszego życia stres. Mimo iż nie należy to do łatwych zadań, ba, czasem nawet łatwiej jest iść na trening po męczącym dniu w pracy niż nie przejmować się wieloma rzeczami- warto jednak wtedy pamiętać o tym, jakie szkody niesie on naszemu organizmowi i spojrzeć na niektóre sprawy po prostu „z góry”.

Suplementy na TAK

Duże znaczenie ma również odpowiednia suplementacja. Osoby borykające się ze zmniejszoną ilością testosteronu powinny przyjmować witaminy ze szczególnym naciskiem na cynk, witaminę D3 i C. Cynk to pierwiastek, który tracimy wraz z potem, więc zwłaszcza w przypadku osób pracujących fizycznie lub regularnie trenujących powinno się przyjmować go zarówno w pożywieniu, jak i w postaci suplementów diety. Równie ważny jest również i magnez, odpowiedzialny za utrzymanie testosteronu na odpowiednim poziomie. Nie należy również unikać słońca, ponieważ jak doskonale wiadomo, wraz z promieniami słonecznymi otrzymujemy tę jakże ważną witaminę. Sposobem na podniesienie poziomu testosteronu we krwi (nawet do dwudziestu procent!) jest kreatyna. To dzięki niej wzrasta w nas siła. Kreatynę możemy znaleźć przede wszystkim w czerwonym mięsie.