W jaki sposób ćwiczyć mięśnie brzucha?

Niniejszy artykuł pod tytułem Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zastanawiasz się, jak ćwiczyć mięśnie brzucha, żeby efekty były jak najlepsze? Poznaj kilka skutecznych sposobów, które sprawią, że będziesz w formie.

Podstawowa wiedza

Zanim przystąpisz do intensywnego treningu, na początek dowiedz się czegoś więcej na temat mięśni brzucha, aby pracować nad nimi tak, jak trzeba. Wiedz o tym, że mięśnie brzucha odpowiadają za stabilizację naszego ciała. Dzięki nim jesteś w stanie utrzymać pozycję pionową, czyli chodzić, biegać itd. Wiele osób uważa natomiast coś zupełnie odwrotnego, że dzięki nimi możemy wykonywać skłony, a to nie prawda. To jest największy powód, dla którego lepiej unikać ćwiczeń, opierających się na skłonie lub wykonywać ich mniej.

Dobrze jest wobec tego postawić na przysiady, wiosłowania czy wyciskania. Oczywiście klasyczne brzuszki również się sprawdzą i da się dzięki nim wyrobić idealnie mięśnie brzucha, jednak zajmuje to więcej czasu. Przejdźmy do konkretów!

Ćwiczyć mięśnie brzucha trzeba z głową

Zaproponujemy Ci kilka ćwiczeń, które możesz wykonywać w domu. Jedno z nich nazywa się pająk. Żeby do niego przystąpić, usiądź na podłodze i wyprostuj nogi. Następnie wyciągnij ręce do góry i odchyl tułów do tyłu. Wówczas unieś też nogi na kilka centymetrów nad ziemię, aby ostatecznie podciągnąć kolana do klatki piersiowej, jak najmocniej tylko możesz. Gdy już to zrobisz, opuść ręce i obejmij nimi kolana. Kiedy już uda Ci się to zrobić, powróć do pozycji początkowej. Najważniejsze jest, aby podczas wykonywania tych ćwiczeń, Twoje nogi nie dotykały podłogi i żebyś nie podpierał się na rękach.

Kolejne ćwiczenie będzie wymagało od Ciebie użycia piłki. Obojętnie jakiej, może to być zwykła piłka do gry. Zacznij od położenia jej po prawej stronie swojego ciała, najlepiej zaraz przy biodrze. Teraz unieś nogi, tak by uzyskać kąt 45 stopni. Skręcaj i unoś nieco tułów, a piłkę przenoś powoli z prawej, na lewą stronę. Nie zapominaj o prostych plecach, aby nie wyrządzić sobie krzywdy oraz niekładzeniu nóg na ziemi w trakcie wykonywania kolejnych powtórzeń.

Żeby efekty Twojego wysiłku były widoczne, powtarzaj treningi 3 razy w tygodniu. Dostarczaj też organizmowi dużo wody i w miarę możliwości, zmień swoją dietę. Zacznij od eliminacji szkodliwych cukrów oraz fast foodów, a wszystko będzie idealnie.