W czym zabrać jedzenie do pracy?

Niniejszy artykuł pod tytułem Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Samodzielnie komponowanie jedzenia do pracy to nie tylko świetna zabawa, ale też dobry sposób na to, by jeść zaufane, sprawdzone i zdrowe produkty. Jedzenie przygotowywane w domu jest bardziej wartościowe niż fast food, mamy też pewność, że obiad będzie się składał z ulubionych i niewywołujących alergii składników. W czym zabrać jedzenie do pracy, by nie traciło świeżości? Zapraszamy do lektury!

Dieta pudełkowa – samo zdrowie?

Jednym z najbardziej topowych rozwiązań, jeśli chodzi o współczesne żywienie, jest tzw. dieta pudełkowa. Z tego rozwiązania często korzystają pracownicy dużych korporacji, a także osoby, którym zależy na tym, by spożywać zdrowe i właściwie zbilansowane do potrzeb posiłki.

Usługa diety pudełkowej nie należy do tanich, ale pozwala zaoszczędzić dużo czasu oraz w wygodny sposób należycie zadbać o zdrowie. Płacąc za posiłek dietetyczny w pudełku, warto mieć świadomość, że jego cena to nie tylko równowartość ceny składników, z których został on przyrządzony. W cenie cateringu dietetycznego została zawarta także praca osób, które przygotowywały danie, czyli kucharza i dietetyka. Należy do niej doliczyć także koszty transportu.

Firmy oferujące catering pudełkowy dobierają w tym celu produkty najwyższej jakości i komponują posiłki zgodnie z wybranym przez klienta programem.

W zależności od potrzeb taka zdrowa dieta może:

  • oczyścić organizm z toksyn,
  • odżywić organizm przed ciążą,
  • pomóc utrzymać prawidłową masę ciała,
  • pomóc zdrowo się odżywiać osobom, które stosują dietę wegetariańską lub dietę eliminacyjną,
  • wspomóc odchudzanie,
  • wspomóc wyniki sportowe,
  • wpłynąć na skuteczność leczenia w przypadku niektórych chorób (np. nietolerancji pokarmowych),
  • usprawnić budowanie masy.

Jedzenie jest komponowane codziennie ze świeżych składników, posiłki są niskokaloryczne, smaczne i wartościowe.

WAŻNE: zanim skorzystasz z usługi diety pudełkowej, sprawdź dokładnie firmę cateringową, która świadczy takie usługi. Firmy oferujące catering dietetyczny powinny posiadać zezwolenie sanepidu oraz zatrudniać dietetyka, którego zadaniem jest ustalanie planu żywienia dla klientów.

Jak działa catering pudełkowy? Ile kosztuje? W czym transportowane są potrawy?

Typowa dieta pudełkowa to wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych dziennie. Wiele zależy od tego, na jaki program żywieniowy się zdecydujemy. Koszt cateringu złożonego z 5 posiłków może wynieść około 50 – 60 złotych. Im większy abonament wybierzemy, tym cena będzie niższa, jednak nie warto od razu rzucać się na zamówienia kwartalne, tylko najpierw wypróbować daną firmę.

Po zamówieniu cateringu dietetycznego klient otrzymuje gotowe jedzenie, które przywożone jest o dowolnie wybranej porze, w dowolne miejsce. Dietę pudełkową można zamówić praktycznie wszędzie, bez względu na to, czy pracujemy z domu, czy siedzimy w biurze. To bardzo wygodne rozwiązanie dla osób, które większość dnia spędzają za biurkiem i nie mają czasu na to, by zaplanować i zrobić zakupy, a także samodzielnie przygotowywać posiłki w domu.

Dużą zaletą diety pudełkowej jest możliwość zabrania gotowego posiłku w dowolne miejsce – do szkoły, na studia czy do pracy. Jak pakowane są potrawy? Specjalnie skomponowane posiłki przechowuje się i transportuje w plastikowych zamykanych pudełkach lub szklanych pojemnikach. Niektóre z nich można podgrzewać razem z zawartością w mikrofali, inne nie nadają się do wysokich temperatur ani do mycia w zmywarce.

Decydując się na pudełka na żywność, należy zawsze zapoznać się z ich opisami, by sprawdzić, czy można je podgrzewać i czy nie są syntetyczne. Syntetyczne pudełka, których należy unikać to na przykład te z oznaczeniami: 01 PET (polietylen) oraz 03 PVC (polichlorek winylu), o ile w temperaturze pokojowej pudełka te zazwyczaj nie uwalniają szkodliwych substancji, to po podgrzaniu można nieświadomie dodać do posiłku groźne dla organizmu ludzkiego toksyny.

W czym zabrać jedzenie do pracy?

Idealny pojemnik na żywność powinien zawierać przegródki na różne rodzaje produktów oraz gumowe uszczelki, by płynne pokarmy nie wylewały się po przewróceniu pudełka. Zupy i dania jednogarnkowe można transportować do pracy w termosach, z kolei do przechowywania leków i suplementów diety najlepsze będą małe pudełka, tzw. pill boxes.

Żywność w pudełkach produktowych? Czemu nie!

Jeśli zależy Ci nie tylko na komforcie i smacznym posiłku, ale też estetyce, możesz wypróbować do pakowania żywności… spersonalizowane pudełka kartonowe. Eleganckie opakowania produktowe to rozwiązanie rekomendowane do bezpośredniego kontaktu z żywnością.  Minimalny nakład pudełek produktowych, które może zamówić zarówno klient indywidualny, jak i biznesowy, to 30 sztuk. W Polsce produkcją takich pudełek produktowych zajmuje się między innymi Packhelp, warto zapoznać się z pełną ofertą tej firmy! Papier Chromocard, z którego są wykonane opakowania, posiada niemiecki certyfikat ISEGA. Pudełka są pionowe i wprost idealne, by przechowywać i transportować  w nich na przykład wypieki.