Trening EMS, czyli elektrostymulacja mięśni to doskonała alternatywa dla zwykłych siłowni. Na czym polega trening EMS? Dla kogo jest zalecany? Zapraszamy do lektury!

Trening EMS – co to takiego?

Trening EMS to najnowsza metoda treningowa oparta na elektrostymulacji całego ciała, rozwijająca kompleksowo cały układ mięśniowy. Badania dowiodły, że trening EMS jest o 40% bardziej efektywny niż tradycyjne formy treningu, pojedyncza sesja, czyli 20-30 minut treningu, odpowiada pod względem wysiłku 2 godzinom spędzonym na siłowni! Podczas jednego treningu EMS trenowane jest dziewięć różnych partii mięśniowych, metoda ta jest coraz bardziej popularna także w Polsce. Trening EMS można znaleźć w ofercie salonów odnowy biologicznej, dużych ośrodków rehabilitacyjnych oraz na siłowniach. Niektóre firmy oferują nawet trening pod okiem profesjonalnego trenera z dojazdem do klienta!

Przygotowanie do EMS

Przed rozpoczęciem treningu EMS należy wykonać analizę składu ciała osoby ćwiczącej oraz ułożyć spersonalizowany plan ćwiczeń. Następnie ćwiczący zakłada specjalny strój wyposażony w elektrody, który ma za zadanie wspomóc pracę mózgu w trakcie ćwiczeń i aktywować dodatkowo mięśnie do pracy. Impulsy przesyłane przez elektrody są bezbolesne i nieszkodliwe dla zdrowia, mają takie same parametry biofizyczne jak impulsy generowane przez ludzki mózg.

Trening EMS – dla kogo jest zalecany? Dla kogo EMS jest przeciwwskazany?

EMS to trening, z którego korzystają zarówno sportowcy, jak i amatorzy. Metoda ta zwiększa siłę i wytrzymałość, a także pozwala pozbyć się zbędnych kilogramów. Trening jest zalecany osobom, które chcą zbudować masę mięśniową lub po prostu poprawić kondycję i zdrowie organizmu.

Trening EMS to idealne rozwiązanie dla osób zapracowanych. Impulsy docierają nawet do mięśni głębokich i aktywują większą ilość włókien niż klasyczny trening. Zalety EMS to brak ryzyka przeciążenia stawów, szybkie efekty oraz zminimalizowane ryzyko kontuzji. By osiągnąć zadowalające wyniki i poprawić sprawność oraz kondycję, wystarczy jeden trening w tygodniu, trwający około 20 minut, pierwsze efekty widać już po 4 tygodniach!

Trening EMS nie jest zalecany dla osób, które chorują na nadciśnienie, cukrzycę, miażdżycę lub padaczkę, lub posiadają rozruszniki serca. Z technologii EMS nie powinny korzystać także kobiety w ciąży, ponieważ nie zbadano jeszcze dokładnego wpływu elektrostymulacji na zdrowie dziecka i rozwój płodu.

Gdzie w Polsce można trenować w ten sposób?

W Polsce ćwiczenia EMS oferowane są między innymi w takich miastach jak Kraków, Warszawa, czy Wrocław. Treningi można realizować w domu lub w kameralnym studio. Ćwiczenia realizowane są w trybie 1:1 – na Sali przebywa się samemu razem z Trenerem Personalnym.

W cenie 1 pojedynczego treningu klient może zazwyczaj liczyć na:

  • wsparcie certyfikowanego trenera osobistego przy wykonywaniu każdego ćwiczenia
  • pomoc w określeniu celów treningowych
  • indywidualny dobór ćwiczeń, a także diety, w zależności od zakładanych celów
  • porady okołozdrowotne i wskazówki dotyczące tego, jak można jeszcze lepiej dbać o swoją kondycję

Cena pakietu treningów zależy od tego, czy klient preferuje ćwiczyć w domu, czy w studiu oraz od tego, jak często chce ćwiczyć. Koszt pakietu miesięcznego to od 600,00 do około 1200,00 złotych, natomiast karnety kilkumiesięczne można zakupić już od 1200 złotych w górę, w zależności od wybranego pakietu.

Jeśli myślisz na poważnie o treningu EMS, warto zamówić trening próbny, by przekonać się na własnej skórze, jak przebiegają takie ćwiczenia. Koszt próbnej sesji to ZAZWYCZAJ OKOŁO 100 złotych.

Artykuł zaktualizowany dnia 08.01.2019r.