Tania i dobra rakieta do squasha – co warto kupić?

Niniejszy artykuł pod tytułem Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Za rakietę do gry w squasha wcale nie trzeba płacić fortuny. Jak wybrać dobry model bez przepłacania?

Gdy do wyszukiwarki wprowadzi się słowa „rakiety squash”, można od razu zauważyć, że asortyment tego rodzaju sprzętu jest naprawdę bardzo duży. Sklep dyktuje zróżnicowane ceny – na ogół rozpoczynają się od około 40 złotych, a kończą nawet na ponad 500 złotych.

Jak zatem wybierać rakiety do squasha, aby nie przepłacić? Czym powinny wyróżniać się dobre rakiety, aby zapewniały komfortową grę oraz wytrzymały na lata? W końcu, gdzie kupić rakietę do squasha bez przepłacania?

Dobra rakieta do squasha – czyli jaka?

W sprzedaży można znaleźć różnorodne rakiety do squasha, które różnią się pomiędzy sobą wieloma parametrami. Najważniejsze z nich to:

  • ciężar rakiety
  • balans rakiety
  • wielkość główki rakiety
  • układ strun rakiety

Gdy kupujący wie, na co dokładnie zwrócić uwagę podczas swoich zakupów, wtedy może bez problemów wybrać taką rakietę do squasha, która będzie cechowała się pożądanymi przez nieco cechami, a przy tym będzie niedroga. Co zatem kryje się pod tymi parametrami?

Ciężar rakiety

Jest powiązany z zastosowanym materiałem. Rakiety możemy podzielić na kilka kategorii wagowych, a mianowicie:

  • więcej niż 180 g – rakiety bardzo ciężkie
  • 145 – 180 g – rakiety ciężkie
  • 130 – 145 g – rakiety lekkie
  • mniej niż 130 g – rakiety bardzo lekkie

Osoby początkujące powinny poszukiwać rakiet do squasha o większym ciężarze. Pozwalają na uzyskanie większej siły uderzeń i są bardziej wytrzymałe. Warto celować w rakiety cięższe o wadze od 145 do 180 g. Takie rakiety najczęściej produkuje się z aluminium oraz z kompozytów aluminiowych.

Bardziej zaawansowani gracze wybierają lżejsze rakiety do squasha, które najczęściej produkuje się z włókna węglowego – grafitu oraz z jego kompozytów. Dzięki temu są także sztywniejsze, ale także bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne, na przykład na złamania. Najlepiej korzystać z nich wtedy, gdy ma się już odpowiednie doświadczenie.

Balans rakiety

Z ciężarem rakiety powiązany jest również jej balans, czyli środek ciężkości. Do wyboru mamy rakiety do squasha o trzech różnych punktach balansu:

  • rakiety z balansem na rączkę
  • rakiety z balansem na główkę
  • rakiety wycentrowane – z równym balansem między główką a rączką

Środek ciężkości rakiety wpływa na moc oraz manewrowość rakiety. Balans na główkę powoduje, że uderzenia są mocniejsze, ale rakieta jest trudniejsza w manewrowaniu, dlatego kontrola nad odbiciami jest trudniejsza. Z kolei balans na rączkę powoduje, że rakieta wydaje się lżejsza, ale także daje słabsze uderzenia, niemniej jednak łatwiej nią manewrować, a tym samym gracz może łatwo przyspieszać grę przy zachowaniu większej kontroli nad piłeczką.

Balans rakiety do squasha należy dopasować indywidualnie do swoich potrzeb. Dla początkujących graczy często rekomendowane są rakiety z balansem na główkę, aby otrzymać mocniejsze uderzenia.

Wielkość główki rakiety

Przy zakupie rakiety do squasha warto także wziąć pod uwagę wielkość jej główki. Wielkość ta może wynosić od około 460 do 525 centymetrów kwadratowych.

Zasadniczo, im główka jest większa, tym łatwiej będzie uderzać piłeczkę, dlatego takie modele rekomendowane są dla osób początkujących. Takie rakiety dobrze tolerują także niewycentrowane odbicia.

Z kolei bardziej zaawansowani gracze powinni poszukiwać w sklepach rakiet do squasha o mniejszej główce. Wtedy można uzyskać większą kontrolę nad grą, ale wymaga to także posiadania dużej siły w rękach.

Układ strun rakiety

W sprzedaży można znaleźć rakiety do squasha o różnych układach strun. Wpływa on na siłę oraz na kontrolę uderzeń.

Generalnie, rakieta może mieć albo gęstszy, albo rzadszy układ strun. Struny ułożone rzadziej dają większą siłę odbicia, ale takie modele są bardziej narażone na szybsze zniszczenie – struny nadmiernie się naciągają, a także mogą szybciej się zrywać. Gęsto ustawione struny w rakiecie dają z kolei lepsze czucie piłki, dlatego rekomendowane są dla graczy, którzy potrzebują większej kontroli w grze.

Gdzie zakupić tanią rakietę do squasha?

Dzisiaj różne modele rakiet do squasha ma w swojej ofercie każdy większy sklep sportowy. W sprzedaży można znaleźć wtedy rakiety w cenie nawet od 39,99 złotych za sztukę.

Dobre i tanie rakiety do squasha można kupić również przez internet. W takim internetowym sklepie na klientów czeka pełna gama ciekawych modeli – zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych graczy. To wyłącznie markowe rakiety, które doskonale nadają się do gry rekreacyjnej i profesjonalnej. Sprawdź już teraz i złóż swoje zamówienie!