Szokujące działanie witaminy B17

Niniejszy artykuł pod tytułem Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Prozdrowotne działanie B17 opisano już w Egipskich papirusach sprzed 5000 lat. Proponowali wtedy stosowanie wody migdałowej do leczenia m.in. raka skóry.

Podobne notatki o wykorzystaniu zalet gorzkich migdałów pochodzą także z Chin sprzed aż 4500 lat. W nowożytnej medycynie ponad 50 lat temu pojawiły się pierwsze zapiski o tym, że witamina B17 może skutecznie leczyć raka. Kurację tą propagował bardzo mocno dr. Ernest Krebs. Szacuje się, że od tego czasu około 100 tyś. chorych na raka wyleczonych zostało letrilem.

Skuteczne działania B17 udowodniono w należnych badaniach w ponad 20 krajach, zarówno w przypadku ludzi, jak i zwierząt. Skuteczność leczenia sięga prawie 100% pod warunkiem, że pacjent nie został wcześniej osłabiony naświetlaniem czyli tzw. chemią. Jednym z najbardziej znanych współczesnych ośrodków leczących letrilem jest meksykańska klinika dra Ernesto Conterasa Rodrigueza.

Dostarczanie witaminy B17

Co jest lepsze? Profilaktyczne spożywanie witaminy B17 w tabletkach czy nasionach moreli? Czy powinno się zażywać jedno i drugie jednocześnie?

Dr Krebs był zdania, że zapobieganie chorobom nowotworowym jest możliwe dzięki witaminie B17 występującej w naturalnej formie np. w gorzkich pestkach moreli lub migdałów. Są one znacznie lepsze od oczyszczonej wersji witaminy B17.

Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku innych rodzajów żywności; witamina C w naturalnej postaci (w grejpfrutach czy cytrynach) jest skuteczniejsza od tabletek.

Oczywiście tabletki są wygodniejsze w użyciu. Pestki mają zdecydowanie gorzkawy smak i są ciężkie do pogryzienia zwłaszcza dla ludzi starszych. Duża część osób stosuje witaminę B17 w obu postaciach. W działaniu profilaktycznym można jednak ograniczyć się do stosowania tylko i wyłącznie do gorzkich pestek lub nasion moreli. W przypadku wykrytego raka, pestki nie powinny stanowić podstawy terapii ale jej uzupełnieniem, ponieważ mogą być niewystarczające.

Pestki i jądra moreli powinny być gorzkie, zawierają one w swoim składzie dużą dawkę naturalnej witaminy B17. Jednak słodkie pestki moreli nie wykazują podobnych właściwości. Pomimo tego są stosowane na skalę masową w przemyśle spożywczo-gastronomicznym.

Uwaga:

Uczulamy was wszystkich na chemiczne witaminy. Takie witaminy nie trawione są przez ludzki organizm i zamiast mu pomagać mu szkodzą. Praktycznie to co połkniesz w kapsułce jest zwracane przez jelita w toalecie.

Na co zwracać uwagę przy zakupie:

 1. Muszą to być gorzkie pestki/nasiona moreli;
 2. Powinny to być organiczne pestki/nasiona moreli – powinny posiadać odpowiedni certyfikat jakości;
 3. Powinny posiadać atest lub jakikolwiek certyfikat potwierdzający, że zostały przebadane laboratoryjnie by wykluczyć obecność w ich składzie pleśni i grzybów tzw. aflatoksyn. Należy zwrócić na to szczególną uwagę ponieważ pleśnie i grzyby mają działanie rakotwórcze i są toksyczne;
 4. Gorzkie nasiona lub pestki moreli występują naturalnie jedynie w skorupkach i łupinach, dlatego w takiej postaci najbezpieczniej je kupować;
 5. Po otworzeniu łupiny wyjęte nasionko nie powinno być dłużej poza łupiną niż 12 tygodni;
 6. Nie mogą być starsze niż 12 miesięcy, ponieważ tracą wszystkie lecznicze właściwości;
 7. Zawsze muszą być przechowywane w przeznaczonych do tego opakowaniach ( HDPE) chroniących przed zewnętrznymi czynnikami;
 8. Przechowujcie je w suchym i ciemnym miejscu;
 9. Gorzkie pestki moreli jak sama nazwa wskazuje powinny mieć gorzki smak, jeśli takiego nie mają to znaczy, że towar jest trefny;
 10. Dobre pestki moreli powinny mieć miodowo-cynamonowy kolor, jeśli natomiast są ciemno brązowe oznacza że są albo przeterminowane, mogą zawierać wspomniane powyżej fungi/pleśnie lub były nie odpowiednio przechowywane;
 11. Nie kupujcie pestek z nalotem szarym lub białym – jest to oznaka pleśni/ grzybów;
 12. Nie kupujcie pestek Hunza – są to zwykłe pestki;
 13. Dobre jakościowo pestki/nasionka moreli nie mogą być gotowane ani parzone, ponieważ w przeciwnym razie tracą wszystkie swoje naturalne właściwości, a przecież są źródłem witamin (B17, amigdaliny, B6, B1), minerałów, kwasów tłuszczowych;

Występowanie Witaminy B17

Najwyższe stężenie witaminy B17 można znaleźć w przyrodzie w:

Pestkach lub nasionach owoców: jabłka, moreli, wiśni, nektaryn, brzoskwiń, gruszce, śliwek;

Fasoli: bób (Vicia faba L.), ciecierzyca, soczewica (skiełkowana), fasola półksiężycowata , mung (skiełkowana), fasola ozdobna(Phaseolus coccineus);

Orzeszkach: gorzkie migdały, macadamia(podobne do laskowych), nerkowca;

Jagodach: Niemal wszystkie dzikie jagody. Jeżyny, aronii, żurawiny błotnej, dziki bez (Sambucus L. ), malin, truskawek;

Nasionach: lnu, sezamu, chia(Salvia hispanica)- czyli oleiste;

Trawach: Akacja (Acacia Mill.) , alfalfa (skiełkowana), wodnych trawach, sorgo alepejskie (Sorghum halepense (L.) Pers.) , trojeść amerykańska (Asclepias syriaca), pszenica(trawa);

Ziarnach: Kasz owsa, jęczmienia, brązowego ryżu, gryki, kasz,chia, lnu, prosa, żyta, wyki, pszenicy(jagody);

Ciekawostka:

W krajach, gdzie były długoterminowe strajki lekarzy, w tym okresie śmiertelność malała o 30 proc. Takie nagłe ozdrowienie społeczeństw podczas strajku lekarzy występowały wielokrotnie w różnych krajach, np. w Izraelu. Ludzie wtedy z konieczności musieli wrócić do naturalnych leków.

Witaminę B17 znajdziesz równiesz w naturalnych suplementach.

Witamina B17 – zalecana dawka

Nie ustalono, co prawda, minimalnej dawki dziennej chroniącej przed rakiem, lecz można ją określić, biorąc pod uwagę dwie poniższe sugestie:

Po pierwsze według samego dr. Krebsa, owoce zawierające B17 należy spożywać w całości, także z nasionami. Nasion nie powinno się jednak spożywać więcej, niż jesteśmy w stanie spożyć wraz z owocem.

Po drugie uważa się ponadto, iż przed rakiem chroni także znakomicie jedno nasiono moreli spożyte na 5 kg masy ciała, aczkolwiek dokładna dawka dzienna zależy od wielu czynników takich jak nawyki żywieniowe i przemiany materii, a także od indywidualnych reakcji osoby na przyjmowaną ilość pestek i innych schorzeń i niedomagań organizmu (osoby z chorą lub nadwrażliwą wątrobą powinny być bardziej ostrożne przy przyjmowaniu pestek moreli).

Dla przykładu osoba ważąca ok. 85 kilogramów może zjeść do 17 nasion moreli dziennie, by otrzymać bezpieczną i odpowiednią dawkę witaminy B17. Natomiast w przypadku B17 dawkowanej w postaci tabletek 100 mg, wystarczą 2-3 tabletki dziennie.

Witamina B17 – ochrona przed nowotworem

Według Dr Ernesta Krebsa Jr dla osób z wykrytą i potwierdzoną chorobą nowotworową zaleca się przyjęcie jak największej dawki witaminy b 17 w jak najkrótszym czasie, nie zapominając o dopuszczalnych maksymalnych ilościach zarówno dla tabletek jak i pestek. Jeśli spożywasz zarówno letril i pestki, dr Krebs poleca między ich przyjmowaniem przerwę minimum 2 godziny.

Jeśli przyjmujecie większe ilości tabletek to wtedy ilość pestek może być mniejsza – wszystko zależy od ogólnego stanu pacjenta. Ampułkowa witamina B17 jest polecana dla osób szczególnie nadwyrężonych- jeśli się na nią zdecydujecie weźcie pod uwagę aspekt prawny oraz fakt, iż lepiej by była podawana przez specjalistów, osoby z wykształceniem medycznym ze względu na jej charakter podawania.