Suplementy diety – odchudzanie

Niniejszy artykuł pod tytułem Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Jakie najlepiej stosować suplementy diety wspomagające odchudzanie? Dla każdego człowieka odpowiednio wyrzeźbiona sylwetka ma jednak znaczenie.

Aby uzyskać zadowalającą Nas sylwetkę i pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, powinniśmy się dużo ruszać, a przy tym dobrać odpowiednią dietę. Tylko ćwiczenia, dieta wspomagana suplementami przynosi efekty. Jeżeli chcemy podjąć się walki z otyłością, musimy walczyć z własnymi słabościami, tabletki na odchudzanie nie pomogą, ale mogą jedynie znacznie pogorszyć nasz stan zdrowia. Jakie możemy stosować suplementy diety na odchudzanie?

Zielona herbata z guaraną

Zielona herbata obok guarany jest jednym z suplementów diety wspomagających odchudzanie. Naukowcy udowodnili, iż spożywanie zielonej herbaty wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej z brzucha, co dla wielu z Nas jest satysfakcjonujące. A to za sprawą wysokiej zawartości kofeiny w herbacie. Osoby, które piją zieloną herbatę mogą być zadowoleni, iż ich obwód w pasie się znacznie zmniejsza. Pamiętaj, że każdy suplement diety spożywany w nadmiernych ilościach może wywoływać niepożądane skutki uboczne. Pijąc zieloną herbatę w nadmiarze możemy mieć trudności z wchłanianiem kwasu foliowego i żelaza do organizmu. Jednakże nie jest ona aż tak szkodliwa i jeśli stawiasz na suplementy diety na odchudzanie zawierające coś z zieloną herbatą zawsze postępuj zgodnie z informacjami umieszczonymi na ulotce produktu.

Z kolei naturalne suplementy diety mogą zawierać guaranę, która to zawiera w sobie kofeinę. Działa ona pobudzająco na organizm i ogranicza nasz apetyt na jedzenie. Guarana w połączeniu z dietą i aktywnością fizyczną wspomaga metabolizm i zrzucanie wagi. Spożywana w nadmiernych ilościach może powodować bezsenność, bóle w klatce piersiowej czy bóle głowy i nerwowość. Suplementy diety na odchudzanie z guaraną nie powinny być spożywane przez kobiety w ciąży czy matki karmiące. Może to wywołać komplikacje związane z porodem czy niską wagą dziecka. Guarana jest niewskazana także dla osób z chorobami serca czy chorych na cukrzycę, czy też cierpiących na nadciśnienie. 

Chrom i białko

Chrom w suplementach diety również wspomaga odchudzanie. Jednakże powinno się go przyjmować w dawkach dziennych 25 mcg dla kobiet i 35 mcg dla mężczyzn, gdyż takie dawki nie są toksyczne dla organizmu. Chrom wpływa pozytywnie na metabolizm glukozy we krwi, jak również na profil lipidowy organizmu. Naukowcy w swoich badaniach udowodnili, iż chrom w dawce 200 – 400 mcg dziennie dla osób otyłych, pozwala na pozbycie się od 1,1 do 1,2 kg w czasie 10 – 13 tygodni. Są też przeciwwskazania na spożywanie chromu dla osób, które są chore na cukrzycę czy na raka, a także Ci z chorą wątrobą czy osłabionym układem immunologicznym.

Z kolei białko w suplementach diety na odchudzanie polecane jest dla osób aktywnych fizycznie, które uprawiają sport i pragną uzyskać jeszcze lepsze efekty. Białko wzmacnia mięśnie, nie odchudza.

Niebezpieczne suplementy diety

Bądź ostrożny w kupowaniu suplementów diety na odchudzanie. Ważne jest by kupować je w aptece, a nie w sieci, ponieważ często te z Internetu w swoim składzie posiadają składniki, które mogą wywołać groźne skutki ubocze, jak np. efedryna czy kwas linolowy (CLA), a także zbyt duże dawki kofeiny. Często suplementy diety na odchudzanie z sieci mogą wywoływać u człowieka bezsenność, uzależnienie, arytmię serca czy nawet udar mózgu i zawał serca. Dlatego zawsze czytaj ulotki informacyjne suplementów.