Jak uruchomić klub fitness – co łączy uprawnienia G2 i kurs ...
Ciągłe bycie na diecie wielu osobom nie daje takich efektów, jak tego oczekują. Wbrew pozorom, organizmowi nie są dostarczane odpowiednie wartości odżywcze, nawet jeżeli zrezygnuje się z niezdrowego jedzenia czy niepotrzebnych przekąsek. Potem każdy zaczyna czuć się po prostu źle. Dobrze dopasowana i smaczna dieta połączona z ćwiczeniami to już coś. Żeby schudnąć przede wszystkim trzeba jeść! Restrykcyjna głodówka nie załatwi sprawy. Coraz częściej sięga się także po farmakologiczne wspomagacze. Wiele osób jednak nadal ma problemy z tym, czym są suplementy diety a leki. Niby podobne, a jednak w działaniu tak oddalone od siebie.
Kiedy boli głowa bierze się leki. Gdy odczuwa się ból brzucha również większość po nie sięga. Tym właśnie są leki. Ich głównym celem jest zapobieganie lub przeciwdziałanie różnego rodzaju chorobom. Każda firma, która na rynek chce wprowadzić jakiś lek, musi spełniać szereg wymogów, które dopuszczają konkretną substancję leczniczą do ogólnego obiegu. Każde pudełko musi być opatrzone w skład, dokładny opis, ewentualne skutki uboczne czy dawkowanie produktu, a także badania, jakie w czasie testu leków wykonano. Wszystkie te restrykcyjne wymogi stawiane są po to, aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa osobie, która dany lek zakupi. Zatem leki służą do leczenia.
Stosowane są zazwyczaj po to, aby uzupełnić niedobory konkretnych składników w diecie. To różnego rodzaju witaminy, minerały. Pod żadnym pozorem nie mogą posiadać właściwości, które będą lecznicze dla organizmu. Wtedy nie jest to już suplement diety, a lekarstwo. Procedury wprowadzenia nowego suplementu diety na rynek są dużo prostsze, niż w przypadku lekarstw. Jedyne co trzeba zrobić, to powiadomić Główny Inspektorat Sanitarny i okazać pewnego rodzaju projekt, którego bohaterem jest konkretny suplement.
W zestawieniu suplementy diety a leki można zauważyć, że pierwszy składnik posiada tylko właściwości wspomagające proces spadku wagi. Nie można mówić o stosowaniu suplementacji, jeżeli lek działa e pewnym stopniu przeciwbólowo lub przeciwzapalnie. Nie jest już wtedy tylko dodatkiem do diety i treningów. Stosowanie suplementów również należy skonsultować ze specjalistą. Nikt nie jest w stanie na pierwszy rzut oka zdiagnozować u siebie braku, np. witaminy A. Na każdej wizycie u lekarza warto mówić, jakie ,,suplementy” się stosowało. Pomoże to w doborze odpowiedniej kuracji.