STOP! rakowym komórkom – przepis na Smoothie

Niniejszy artykuł pod tytułem Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Ostatnio od bliskich mi osób słyszę o tym, że ich znajomi lub rodzina mają raka w różnych stadiach. Jedni są w pierwszych fazach inni za to już są w tych ostatnich, które są ciężkie do wyleczenia.

Opracowałam przepis na Smoothie, które pomoże zwalczyć chorobę bądź po prostu jej uniknąć w przyszłości.

Skupiam się przede wszystkim na brokułach, jako że wykazują mocne właściwości wobec niwelacji komórek rakowych. Brokuły są jednym z najlepiej przebadanych warzyw, stąd można śmiało mianować go SUPERFOOD-sem. Zawierają w sobie beta-karoten, nierozpuszczalny błonnik, ditioltiony (związki przeciwnowotworowe), glukozynolaty (wykazują działanie przeciwnowotworowe), indole, izotiocyjaniany, kwas foliowy – 1 szklanka ugotowanych brokułów zawiera 78mcg kwasu foliowego co stanowi 20% dziennego zapotrzebowania), luteina, potas (1 szklanka to 15% dziennego zapotrzebowania), sulforafan (powstrzymuje tworzenie się guzów) oraz wapń.

Aby jednak zwiększyć ich jakość i szybkość działania – mieszam je z pomidorami, które dzięki zawartości likopenu współgrają z brokułami neutralizując i usuwając wolne rodniki z naszego organizmu.

Pomidory są skarbnicą likopenu – organicznego związku chemicznego o działaniu przeciwutleniającym. I co ciekawe, nie ginie on po obróbce cieplnej, a w przetworach jest go 2-3 razy więcej! Jako antyutleniacz likopen opóźnia procesy starzenia, ponieważ zabija wolne rodniki. Ponadto pomidory zapobiegają miażdżycy i zawałom, mają działanie antynowotworowe, działają moczopędnie, poprawiają odporność i wspomagają trawienie. Poprawiają pracę układu nerwowego oraz mają właściwości upiększające.

Ponadto Smoothie to działa korzystnie na układ nerwowy oraz pracę mózgu.

Przepis:

5 kwiatów surowego brokuła
1 pomidor
40g płatków owsianych
1 łyżeczka miodu
200ml wody

Najpierw zmiksować wodę z płatkami owsianymi. Następnie kolejno dodać brokuł i pomidora, wszystko razem miksując.

Bardzo dobry na śniadanie! Polecam pić na czczo lub wieczorem jako kolację!