Sterydy prowadzą do nagłej śmierci!

Niniejszy artykuł pod tytułem Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Sterydy anaboliczno–androgenne są popularne wśród amatorskich sportowców. Badania potwierdzają, że od 30 do 60% osób, które odwiedzają siłownie stosuje doping. Niestety sterydy przynoszą bardzo wiele skutków ubocznych.

Zmiany w sercu

Podczas treningów serce wraz z układem krążenia sportowca przyzwyczaja się do ekstremalnego wysiłku. Mięsień sercowy ulega przebudowie. Jego ściany stają się grubsze, a komory i przedsionki powiększają się. Z czasem serce sportowca powiększa się, ale zachowane zostają proporcje. I to sprawia, że może wykonywać ogromny wysiłek. Znane są z mediów przypadki znanych, lub mniej znanych sportowców, którzy w niewyjaśnionych okolicznościach zasłabli i nie udało się ich uratować. W większości przypadków powodem było stosowanie sterydów, które przyczyniają się często do nagłej śmierci. Sportowcy umierają, bo ich serce nie wytrzymuje takiego obciążenia. Zawodzi gdzieś ludzki rozsądek. Coraz więcej osób stawia na wygrywanie i zarabianie, ryzykując przy tym życie. Zażywanie anabolicznych sterydów niszczy kompletnie organizm. Zachodzące zmiany są nieodwracalne. W mediach jest mnóstwo informacji o przypadkach, gdzie sportowcy czy kulturyści mieli wylewy lub zawały i zalecenia od lekarzy. Ale oni wciąż nie potrafili żyć bez wysiłku oraz sterydów. Niestety po czasie takie przypadki kończyły się śmiercią.

Wspomagacze

Każda grupa środków dopingujących może być groźna. Sterydy mogą zaburzać oddychanie, co sprzyja zawałom i udarom. Przyczyniają się one także do przerostu mięśnia sercowego, a to może doprowadzić do kardiomiopatii. Pewne są zgodny sportowców z powodu erytropoetyny. Do samego 2000 roku zdarzyło się od kilkunastu do kilkudziesięciu tego typu śmierci na 10 lat. Sytuacja uległa zmianie, gdy została opracowana metoda wykrywania tego hormonu. Od tego momentu nie stwierdzono żadnego zgonu związanego z podawaniem erytropoetyny. Niestety większość osób stosujących sterydy w dzisiejszych czasach lekceważy możliwe skutki uboczne. Z początku sterydy na ogół są przyjmowane w małych ilościach. Z czasem chcemy ulepszyć dotychczasową rzeźbę i chcemy więcej. Niewiele z nas wie, że sterydy powodują nieodwracalne zmiany w organizmie, dlatego wart przed kuracją dowiedzieć się więcej na temat danej substancji. Nie można także przesadzać z dawką, bo za duża ilość spożytej substancji może narazić nas na skutki uboczne. Ważne w razie jakichkolwiek pytań zaczerpnąć wcześniej opinii producenta sterydu lub sklepu, w którym został zakupiony. Lepiej upewnić się, że nasze zdrowie na tym nie ucierpi.