Sterydy czy suplementy?

Niniejszy artykuł pod tytułem Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

tłW ostatnim czasie coraz to większą popularnością cieszą się zdrowy styl życia i uprawianie sportu. Odżywki białkowe i różnego rodzaju aminokwasy są stosowane nie tylko przez prawdziwych kulturystów, ale także i przez osoby, które dopiero co rozpoczynają swoją przygodę ze światem siłowni i treningów. Warto więc wiedzieć, o co konkretnie chodzi z wszelkimi suplementami oraz które z nich są bezpieczne, a których powinniśmy unikać szerokim łukiem.

Sterydom mówimy zdecydowane NIE

Sterydy to substancje, które w swoim składzie zawierają niebezpieczny dla zdrowia ludzi testosteron, którego duże ilości mogą prowadzić do wielu groźnych i niebezpiecznych chorób oraz powikłań. Niektóre z nich to na przykład zahamowanie wzrostu, w przypadku osób dorastających, a także bezpłodność. Jakie środki należy więc wybrać, aby były zdrowym i co najważniejsze bezpiecznym dodatkiem do treningów?

Suplementy

Na rynku dostępnych jest coraz to więcej różnego rodzaju odżywek i suplementów wspomagających budowanie wymarzonego wyglądu i sylwetki. Niektóre z nich możemy znaleźć nawet na półce w sklepie. Czy są one jednak na tyle bezpieczne, by móc przyjmować je bez żadnej kontroli ze strony na przykład trenera personalnego? Mimo mylących czasem nazw takich jak naprzykład „anabol” suplementy dostępne od ręki i sprzedawane w sklepach są w stu procentach wolne od wszelkiego rodzaju sterydów i środków anabolicznych.

Co dają nam suplementy?

Naturalne suplementy pozyskiwane są z naturalnych składników. Przykładem może być suplement zwany białkiem, które pozyskiwane zostaje po prostu z mleka i tym samym ma większą wartość odżywczą. Podobny sposób pozyskiwania występuje na przykład w przypadku węglowodanów czy kreatyny. To pierwsze uzyskuje się ze skrobi jęczmiennej, drugie natomiast z mięsa wołowego. Innym rodzajem suplementów są bardzo popularne spalacze tłuszczu. Są one stworzone z mieszanki witamin oraz kofeiny, guarany, żeń szeniu, zielonej herbaty i tego typu produktów pomagających nam spalić szybciej niechciany tłuszcz.

Werdykt

Sterydy jak najbardziej przegrywają w zestawieniu z suplementami. Mimo tego, że ich działania wpływa na przyrost mięśni w znacznie szybszym czasie niż przy korzystaniu z naturalnych suplementów, są one jednak bardzo niezdrowe i niebezpieczne. Suplementy przyjmowane zgodnie z zaleceniami nie są w stanie wyrządzić nam żadnej krzywdy i można je spokojnie stosować jako uzupełnienie treningów.