Sprzęt MMA – jak wybrać dobry sprzęt?

Niniejszy artykuł pod tytułem Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Trenując MMA najważniejszą kwestią jest posiadanie odpowiedniej siły woli oraz charakteru. Przydatne będą także treningi pod okiem doświadczonej kadry trenerskiej, oraz odpowiedni sprzęt treningowy. W tym artykule chcemy skupić się na ostatniej z wymienionych kwestii.

Na co zwrócić uwagę wybierając sprzęt MMA?

Wybierając dobrą odzież MMA trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu 120-200zł. W takim przedziale znajdują się odpowiednio dopasowane rashguardy, które nie podrą nam się po kilku treningach. W tej cenie możemy kupić już komplet sprzętu tj. spodenki oraz rashguard. W odzieży spędzimy długie godziny na treningach oraz w ringu, dlatego musisz czuć się w niej komfortowo, a sama odzież powinna odpowiednio odprowadzać wilgoć oraz chronić skórę przed niepotrzebnymi urazami czy otarciami. Aktualnie na rynku dostępnych jest wiele sklepów z akcesoriami MMA, dlatego znalezienie odpowiedniego modelu czy rozmiaru odzieży treningowej nie powinno stanowić problemu.

Dobry sprzęt do trenowania MMA musi być wytrzymały. Będziesz narażony na wiele ciosów, “kulanek” w parterze czy akcji przy siatce – w takich momentach trwałość twoich ochraniaczy, rękawic, czy nawet odzieży będzie miał kluczowe znaczenie. Stara zasada: nie stać Cię na tanie, jest tu jak najbardziej na miejscu.

Gdzie kupować sprzęt do MMA?

Rynek mieszanych sztuk walki rośnie w ogromnym tempie. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu sporty walki, szczególnie MMA kojarzone były ze środkowiskiem bandyckim, na galach pojawiali się często gangsterzy znani z pierwszych stron gazet. Przez lata udało się całkowicie zmienić postrzeganie tej dyscypliny walki, powstają kolejne gale, a sport zyskuje popularność na całym świecie. Rosnąca popularność jest także zmorą tej dyscypliny – jak grzyby po deszczu rosną sklepy, czy miejsca, które chcą wykorzystać falę sukcesów MMA oferując swoje produkty czy usługi.

Sklepy MMA działają zarówno stacjonarnie, jak i online. Początkujący często korzystają ze sklepów stacjonarnych ze względu na możliwość przetestowania sprzętu w praktyce. Jest to jak najbardziej zrozumiała praktyka – rękawice MMA czy ochraniacze MMA są sprzętem, który musi być odpowiednio dopasowany, dlatego ich przymierzenie jest na początku niezbędne.

W miarę, gdy nasza świadomość rośnie i nie chcemy już kupować drogiego sprzętu w sklepie stacjonarnym (a zdajemy sobie sprawę czego potrzebujemy) przenosimy nasze zakupy do sklepów MMA online. Jest to na pewno rozwiązanie tańsze, ale czy jedynie to jest zaletą zakupów sprzętu przez Internet? Nie. W sklepach online mamy zdecydowanie większy wybór, a zakupy często premiowane są dodatkowymi rabatami czy darmowymi próbkami sprzętu.