Smoothie na zakwasy – przepis

Niniejszy artykuł pod tytułem Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Chyba każdy z Was, aktywnych fizycznie, doświadczył nie raz zakwasów po intensywnym treningu. Poza standardowymi metodami pozbycia się zakwasów, tj. gorąca kąpiel, sauna, masaże, baseny etc., przygotowałam przepis na smoothie, które dzięki wysokiej zawartości antocyjanów zniweluje ból mięśni.

Czym są antocyjany? Są to naturalne substancje chemiczne – barwniki (odcienie czerwieni, fioletu i niebieskiego) owoców i warzyw o właściwościach prozdrowotnych. Ich główną zaletą jest działanie przeciwzapalne oraz przeciwutleniające. Te dwie cechy antocyjanów są bardzo ważne w niwelacji zakwasów – czyli w usunięciu z mięśni nagromadzonego kwasu mlekowego, który gromadzi się z niedoboru tlenu. Ponadto bóle mięśni po wysiłku są również oznaką nieprawidłowej rozgrzewki przed ćwiczeniami, dlatego też ważnym jest mięśnie te zregenerować.

Dzięki takiej kompozycji owoców i warzyw poczujesz orzeźwienie, regenerację oraz czystą energię prosto z natury.

Przepis:
pestki z 1 granata (150g)
1/4 surowego, obranego buraka (25g)
porządna garść czerwonego winogrona (250g)
2 plasterki cytryny (20g)
200ml wody

Właściwości:
energia: 313kcal
węglowodany: 78g
białka: 4g
tłuszcze: 2g
pojemność: 0,5l

Zawartość witamin: A, B1, B2, B3, B4, B5, B6, B12, C, E, K
Zawartość pierwiastków: żelazo, potas, magnez, wapń, fosfor, miedź, chlor, fluor, cynk, bor, lit, molibden, sód, mangan, kobalt, krzem, jod i selen.

Sporo jak na jedno, półlitrowe smoothie. Wypróbuj i podziel się z nami swoimi doświadczeniami!