Jak uruchomić klub fitness – co łączy uprawnienia G2 i kurs ...
Pamiętasz film Rocky i słynny trening ze skakanką? Nie przypadkowo skakanki używają wszyscy zawodowi bokserzy.
Skakanka to nic innego jak przyrząd gimnastyczny o nie bywałej prostej konstrukcji, sznurek wprawiany w ruch pozwala nam na swobodne przeskakiwanie. Pamiętamy ją jednak jako zabawkę z dzieciństwa, dziś często, niesłusznie, lekceważymy choć przynosi bardzo fajne efekty. Powiem Ci, dlaczego warto wrócić do sznurka z uchwytami na końcu i co nam daje skakanie na skakance.
Skakanie dobrze wpływa na organizm. Dzięki systematycznemu treningowi znacznie poprawisz kondycję, spalisz zbędne tłuszcz, polepszysz swoją sprawność fizyczną, poprawisz krążenie i przy tym wymodelujesz sylwetkę. 30 minutowe skakanie pozwala spalić nawet do 300-400 kcal. Po kilku tygodniach treningu nasze ciało staje się bardziej sprężyste i lekkie. Systematyczne skakanie bardzo dobrze rozwija, uelastycznia i wzmacnia nogi, w szczególności łydki i stawy skokowe. Jest to jeden z wielu sposobów na ćwiczenie mięśni pośladków, rąk, brzucha i ramion.
Systematyczny trening na skakance poprawia:
Już kilku minut trening dziennie może poprawić naszą kondycję i sylwetkę. Większości wydaje się, że skakanie na skakance to dziecinna lub kobieca aktywność. To nie jest typowo kobieca forma ruchu, przykładem są zapaśnicy i bokserzy którzy swój trening wzbogacają o skakanie na skakance.
Przeciwwskazania do używania skakanki:
Już wiele korzyści przedstawiłem Ci na temat tego prostego przyrządu. Skakanka jest banalnie prosta w użyciu i każdy z nas miał już z nią styczność. Wysokiej klasy skakankę można kupić w każdym sklepie sportowym, a zwykłą w kiosku i sklepie z zabawkami. Niepokaźne wymiary i lekkość pozwalają zabrać ją nam gdziekolwiek chcemy. Warto zwrócić uwagę też na jej nieduży koszt. Płacimy niekiedy w drogi i zajmujący dużo miejsca sprzęt do treningów. Skakanka to koszt kilku złotych.
Najlepsze są skakanki lekkie, czyli też te wykonane ze sztucznego tworzywa. Takie skakanki dają możliwość skakania na nich szybciej niż na tych wykonanych z materiału czy skóry. Kupując skakankę, zwróć uwagę na swój wzrost. Stań na skakance i sprawdź, dokąd sięgają uchwyty. Żeby skakanka nie utrudniała nam skakania, jej końce powinny sięgać powyżej naszych pach. W sklepach dostępne są skakanki z możliwością regulacji sznurka, a także z wbudowanymi licznikami elektrycznymi umożliwiającymi precyzyjne kontrolowanie treningu. Licznik umożliwia liczenie czasu, odliczanie, spalanie kalorii, zliczanie obrotów, wskaźnik redukcji wagi w gramach, liczenie kilometrów. Koszt takiej skakanki z licznikiem to od 10 do 50 zł ( zależne jest to od ilości funkcji i marki).