Przepis na smoothie na wzmocnienie mięśni i kości

Niniejszy artykuł pod tytułem Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Smoothie na wzmocnienie mięśni i kości zawierające w sobie wit. B-kompleks, D i K oraz magnez, wapń, potas i cynk.

Ważnym jest, aby dobierać produkty tak, aby ich właściwości a przede wszystkim zawartość witamin i pierwiastków była jak najlepiej przyswajalna przez organizm. I tak na przykład magnez jest szybciej przyswajalny z wapniem i wit. D (opcjonalnie można dodać łyżeczkę oliwy z wątroby dorsza). Wysoka zawartość wapnia i magnezu w tej kombinacji pozwala na szybką absorpcję wszystkich składników. Ponadto zestawienie to wspomaga również pracę układu nerwowego.

Świetna alternatywa na śniadanie dla osób w ciągłym biegu. Czas przygotowania koktajlu to zaledwie 5min (nie licząc ugotowania jajka na twardo). Maksymalny czas do spożycia napoju to 24h, choć najlepiej jest wypić go od razu po zmiksowaniu. Niemniej jednak można ten gęsty napój wlać do słoika i wziąć go ze sobą gdziekolwiek jako „przegryzkę” w ciągu dnia.

Przepis:
1 żółtko jajka (ugotowane na twardo)
250g jogurtu naturalnego 2%
40g otrębów pszennych
1 łyżeczka skruszonych nasion kakao
2 suszone figi
2 banany

Właściwości:
energia: 547kcal
węglowodany: 104g
białka: 25g
tłuszcze: 12g
błonnik: 18g
pojemność: 500ml

Dzięki takiej kompozycji produktów, wszystkie witaminy i pierwiastki są wysoko przyswajalne. Białko natomiast stanowi od 20-40% dziennego zapotrzebowania dla osób o wzmożonej aktywności fizycznej. Wysoka kaloryczność to zasługa otrębów pszennych (które zawierają w sobie największą ilość witamin z grupy B-kompleks), nasion kakaowca oraz suszonych fig. Żółtko jaja jest natomiast skarbnicą magnezu oraz wit. D i K (które są lepiej wchłaniane z wapniem) oraz potasu, cynku i selenu.

Smacznego!