Jak uruchomić klub fitness – co łączy uprawnienia G2 i kurs ...
Suplementy dietowe to branża, której popularność wciąż rośnie. Trend na zdrowy tryb życia pojawia się nie tylko w środowiskach związanych z kulturystyką i sportem, ale też towarzyszy na co dzień osobom, które chcą po prostu dbać o swoją sylwetkę. Jak producenci suplementów budują markę? Co jest skutecznym sposobem na zwiększenie obrotów sieci sklepów detalicznych? Zapraszamy do lektury!
O suplementach dietowych mówi się, że sprzedają się one lepiej niż żywność. Według różnych statystyk Polacy wydają rok rocznie kilka miliardów złotych na preparaty o charakterze suplementów. Mimo że preparaty te mają na celu uzupełnienie niedoborów w organizmie i są środkami spożywczymi, a nie lekami, wiele osób stosuje je po to, by leczyć istniejące już przypadłości medyczne.
Przed wprowadzeniem suplementów do sprzedaży producent musi zgłosić dany produkt w Inspektoracie Sanitarnym. Instytucja ta bada skład danego suplementu i zatwierdza go.
Wniosek składany u Głównego Inspektora Sanitarnego powinien zawierać najważniejsze informacje na temat danego produktu, czyli:
Za bezpieczeństwo produktu i zgodność deklaracji na opakowaniu ze stanem faktycznym odpowiada jednak nie Inspektorat Sanitarny a producent. Jeśli zawarte w preparacie substancje nie odpowiadają temu, co było odnotowane podczas kontroli, przedsiębiorca może się narazić na kary finansowe. Po zdobyciu niezbędnych zgód i zaakceptowaniu wniosku kolejny krok to szeroko pojęte działania reklamowe.
Poza atestami, sprawdzoną formułą zawierającą drogocenne składniki i dobrymi opiniami klientów, na opinię suplementów pracują również reklamy. Aby odniosły one zamierzony efekt, muszą zostać odpowiednio stargetowane. Sztuka polega także na tym, by przekonać konsumenta o korzyściach i zaletach danego specyfiku, bez przypisywania suplementom niestworzonych właściwości i wprowadzania w błąd, jakoby preparaty te miały lecznicze właściwości.
Suplementy diety są bardzo popularne wśród celebrytów, a trend fitness podbija serca ludzi na całym świecie. Suplementy dietowe są obecne także w telewizji oraz w radiu, gdzie na temat ich skuteczności wypowiadają się specjaliści – farmaceuci, dietetycy i lekarze różnych specjalizacji. W małej tabletce można skondensować niezbędne składniki mineralne, witaminy oraz wyciągi z naturalnych ziół wspomagające pracę wielu układów organizmu ludzkiego. Należy jednak pamiętać, że nie są to leki i suplementy dietowe nie mogą zastąpić ani zbilansowanej diety, ani regularnie przyjmowanych leków wypisywanych przez lekarza na receptę. Jak więc utrzymać się na tym rynku i wyróżnić wśród konkurencji?
Firma produkująca suplementy diety może się wyróżnić na rynku między innymi poprzez… opakowania produktowe. Spersonalizowane opakowania kosmetyczne i farmaceutyczne to idealny sposób na to, by zapaść klientom na długo w pamięć, ponieważ tego typu pudełka niosą za sobą ogromny potencjał reklamowy.
Współczesny klient coraz częściej zwraca uwagę na szczegóły, a oryginalne opakowanie może nie tylko przykuć jego uwagę, ale i wywołać silne i pozytywne emocje względem danej marki. Trend ten jest dobrze widoczny w wielu różnych branżach, a w tym także w branży medycznej, spożywczej i farmaceutycznej, nie mógł więc ominąć także suplementów.
Opakowania produktowe, poza tym, że stanowią nośnik reklamowy, posiadają także wiele innych funkcji – zabezpieczają produkty w trakcie dostawy lub wysyłki do klienta, ułatwiają jego składowanie i magazynowanie. Pomagają, zarówno dostawcom, jak i konsumentom, zorientować się, z jakim produktem mają do czynienia i co zawiera dany preparat. Chronią także suplement przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, takich jak wilgoć lub zbyt wysoka / zbyt niska temperatura. Spośród wielu różnych opakowań, producenci suplementów dietowych najczęściej stosują blistry, plastikowe tuby lub butelki oraz kartonowe pudełka. Z wielu różnych względów, o których wspominamy poniżej, warto skupić się na tych ostatnich.
Kartonowe pudełka produktowe nie bez powodu są ponadczasowe i ciągle modne. To produkt tani, praktyczny oraz ekologiczny, a dodatkowo może za sobą nieść również walory estetyczne i służyć jako nośnik reklamowy. Na opakowanie można nanieść nadruki przedstawiające logotyp firmy, dowolnie zredagowane hasła i teksty reklamowe oraz różnego rodzaju ilustracje i motywy graficzne. Samodzielnie zaprojektowane opakowanie to miejsce na niecodzienną reklamę przedsiębiorstwa i zapadająca w pamięć wizytówka firmy!
Produkcją spersonalizowanych opakowań produktowych, które można wykorzystać w wielu branżach, zajmuje się w Polsce między innymi Packhelp. W ofercie firmy można znaleźć biznesowe pudełka fasonowe, pudełka z zatrzaskiem, opakowania produktowe z wieczkiem lub wysuwanym dnem, foliopaki, a także puzderka z okienkiem, przez które można wyeksponować produkt.