Suplementy dietowe to branża, której popularność wciąż rośnie. Trend na zdrowy tryb życia pojawia się nie tylko w środowiskach związanych z kulturystyką i sportem, ale też towarzyszy na co dzień osobom, które chcą po prostu dbać o swoją sylwetkę. Jak producenci suplementów budują markę? Co jest skutecznym sposobem na zwiększenie obrotów sieci sklepów detalicznych? Zapraszamy do lektury!

Reklama dźwignią handlu?

Poza atestami, sprawdzoną formułą zawierającą drogocenne składniki i dobrymi opiniami klientów, na opinię suplementów pracują również reklamy. Suplementy diety są bardzo popularne wśród celebrytów, a trend fitness podbija serca ludzi na całym świecie. W małej tabletce można skondensować niezbędne składniki mineralne, witaminy oraz wyciągi z naturalnych ziół wspomagające pracę wielu układów organizmu ludzkiego. Jak utrzymać się na tym rynku i wyróżnić wśród konkurencji?

Jak się wyróżnić na rynku suplementacji dietowej?

Firma produkująca suplementy diety może się wyróżnić na rynku między innymi poprzez… opakowania produktowe. Spersonalizowane opakowania kosmetyczne i farmaceutyczne to idealny sposób na to, by zapaść klientom na długo w pamięć, ponieważ tego typu pudełka niosą za sobą ogromny potencjał reklamowy. Współczesny klient coraz częściej zwraca uwagę na szczegóły, a oryginalne opakowanie może nie tylko przykuć jego uwagę, ale i wywołać silne i pozytywne emocje względem danej marki.

Moda na kartonowe pudełka

Kartonowe pudełka produktowe nie bez powodu są ponadczasowe i ciągle modne. To produkt tani, praktyczny oraz ekologiczny, a dodatkowo może za sobą nieść również walory estetyczne i służyć jako nośnik reklamowy. Na opakowanie można nanieść nadruki przedstawiające logotyp firmy, dowolnie zredagowane hasła i teksty reklamowe oraz różnego rodzaju ilustracje i motywy graficzne. Samodzielnie zaprojektowane opakowanie to miejsce na niecodzienną reklamę przedsiębiorstwa i zapadająca w pamięć wizytówka firmy!

Produkcją spersonalizowanych opakowań produktowych, które można wykorzystać w wielu branżach, zajmuje się w Polsce między innymi Packhelp (z włoskiego scatole su misura). W ofercie firmy można znaleźć biznesowe pudełka fasonowe, pudełka z zatrzaskiem, opakowania produktowe z wieczkiem lub wysuwanym dnem, foliopaki, a także puzderka z okienkiem, przez które można wyeksponować produkt.