Odzież i akcesoria piłkarskie niezbędne na boisku

Niniejszy artykuł pod tytułem Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Piłka nożna jest sportem, który wymaga od zawodnika odpowiedniego przygotowania. Zanim rozpoczniesz treningi, zaopatrz się w wysokiej jakości odzież i obuwie, które podniosą komfort gry i zwiększą bezpieczeństwo. Oprócz tego producenci sprzętu sportowego mają w swojej ofercie również liczne akcesoria, które są niezastąpione podczas rozgrywek na boisku.

Czy to nie jest przereklamowane?

Jeśli od czasu do czasu grasz z kumplami na szkolnym podwórku, możesz uważać, że markowa odzież piłkarska nie jest ci do niczego potrzebna. W bawełnianej koszulce i szortach też można grać, lecz nie jest to zbyt komfortowe – bawełna szybko wchłania wilgoć i nie odparowuje jej, przez co po kilkunastu minutach meczu koszulka jest mokra, a pot spływa piłkarzowi po plecach. Zupełnie inaczej jest w przypadku koszulek piłkarskich, które składają się w 100% z poliestru – mówi przedstawiciel sklepu piłkarskiego Ambersport.pl. Producenci markowej odzieży sportowej stosują wysokiej jakości poliester i wyposażają swoje koszulki w dodatkowe technologie, takie jak Dri-FIT czy Nike Breathe, które umożliwiają odprowadzanie wilgoci z powierzchni ciała na zewnątrz. Dzięki temu piłkarz odczuwa suchość, przyjemny chłód oraz wygodę. Jeśli więc kochasz piłkę nożną i pragniesz uprawiać ten sport w komfortowych warunkach, wybieraj markową odzież poliestrową, która wcale nie musi być droga. Zwróć również uwagę  na dobór odpowiedniego obuwia, które będzie dopasowane do rodzaju nawierzchni, na której grasz. Halówki sprawdzą się wyłącznie na hali, lanki przeznaczone są na twarde murawy, turfy adresowane są do piłkarzy grających zarówno na twardych murawach, jak i sztucznych nawierzchniach, a wkręty to profesjonalne buty piłkarskie na miękką murawę.

Akcesoria piłkarskie – komfort i bezpieczeństwo gry

Koszulka, spodenki i buty to nie wszystko – nie można zapomnieć o ważnych akcesoriach, takich jak getry, ochraniacze piłkarskie czy opaski na kostki. Markowe getry piłkarskie nie tylko dobrze wyglądają, lecz również odpowiadają za przyczepność i zapewniają strefową amortyzację. Antypoślizgowe getry wyposażone są w systemy wentylacyjne, chroniąc stopę przed przegrzaniem i otarciami. Getry Nike wyróżniają się również anatomicznym krojem, zapewniając naturalne dopasowanie do stopy piłkarza. Dobrej jakości getry to te z wysoką zawartością poliestru oraz nylonu. Na boisku niezastąpione są także ochraniacze piłkarskie, nazywane również nagolennikami, które stanowią ochronę przed uderzeniami. Markowe ochraniacze Nike wyróżniają się anatomicznym kształtem i niskoprofilową konstrukcją chroniącą golenie przed otarciami, a zastosowane w nich technologie, takie jak pianka EVA, rozpraszają energię uderzeń. Warto wybierać wytrzymałe ochraniacze wykonane z żywicy K-Resin, jakie w swojej ofercie ma Nike. W komplecie z ochraniaczami sprzedawane są poliestrowe rękawy wyposażone w technologię Dri-FIT. Wybierając akcesoria piłkarskie, warto rozważyć również zakup opasek na kostki, zwanych również opaskami na ochraniacze. Ten dodatek zapobiega zsuwaniu się nagolennika i stanowi dodatkową ochronę nóg piłkarza. Dobrej jakości opaski mają wysoką zawartość poliestru i gumy.