Odchudzanie, czyli jak pozbyć się wody z organizmu

Niniejszy artykuł pod tytułem Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Istnieje kilka sprawdzonych sposobów, dzięki którym dowiesz się, jak pozbyć się wody w organizmie. Często niekorzystna sylwetka wcale nie jest spowodowana nadmiarem tłuszczu, ale właśnie wody. Zacznij więc od jej redukcji.

Na wodę najlepsza woda

Jak pozbyć się wody z organizmu? Należy pić więcej wody. Brzmi niedorzecznie, ale to bardzo skuteczna metoda. Wszystko przez to, że jej niedostateczna ilość powoduje pogorszenie się pracy wątroby, nerek czy procesu cyrkulacji oraz pozbywania się toksyn z naszego organizmu. W efekcie brzuch jest obrzmiały i większy niż normalnie. Właśnie dlatego trzeba pić więcej wody, żeby wtłoczyć ją do wszystkich komórek. Kiedy organizm jest odpowiednio nawodniony, pozbywa się jej zgromadzonego nadmiaru poprzez pot, mocz czy kał. Sposób ten jest bardzo prosty, skuteczny i zdrowy. Warto więc go zastosować.

Owoce i warzywa

Na pozbycie się wody z organizmu najlepiej szukać naturalnych sposobów. Dobrym pomysłem jest sięgnięcia po owoce i warzywa. Zawierają one w sobie mnóstwo wody, witamin, a także bioflawonoidów, które odpowiadają za wzmacniane tkanek i zapobiegają wyciekaniu płynów z naczyń włosowatych do całej przestrzeni, jaka otacza tkankę. Efekt jest taki, że nie dochodzi do obrzęków rąk ani nóg. Wybór odpowiednich owoców i warzyw jest bardzo prosty. Wystarczy kupować te o żółtej, pomarańczowej i zielonej barwie, a sukces murowany.

Świetnie też sprawdzi się żurawina i to w każdej postaci, ponieważ jest ona moczopędna i pomaga skutecznie pozbyć się nadmiaru wody.

Jak pozbyć się wody z organizmu, czyli zioła do zadań specjalnych

Kolejna metoda, na którą warto zwrócić uwagę to zioła. Zwróć szczególna uwagę na te o właściwości moczopędnych. Świetnie sprawdzi się pietruszka, która powszechnie jest uznawana za najbardziej moczopędne zioło. Sposób jej przyjmowania zależy wyłącznie do Ciebie. Możesz pić specjalną herbatkę z jej suszonych bądź świeżyć liści. Zawsze też możesz przyrządzić z niej pastę na kanapkę lub koktajl owocowy, do którego dodasz pietruszkę.

Jeżeli jednak mimo wszystko pietruszka Ci nie odpowiada, sięgnij po pokrzywę. Jej odświeżający, rześki smak powinien przypaść Ci do gustu. Herbatkę z pokrzywy możesz pić na ciepło, ale też latem zaserwować ją na zimno i dodać do niej odrobinę cytryny. Nie dość, że smacznie to jeszcze zdrowo!