Obstawiasz zakłady sportowe? Upewnij się, że nie łamiesz prawa!

Niniejszy artykuł pod tytułem Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Korzystanie z usług bukmacherów zyskuje na popularności, szczególnie w trakcie trwania dużych turniejów sportowych, jak Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej. Podejmowanie takich aktywności wiąże się jednak z zaangażowaniem pieniędzy, a tam, gdzie pojawiają się pieniądze, liczy się również działanie zgodnie z prawem. Jak rozpoznać legalne zakłady bukmacherskie?

Który bukmacher działa legalnie?

Zgodne z prawem prowadzenie działalności bukmacherskiej wiąże się ze spełnieniem szeregu wymagań narzuconych przez prawodawcę. Ustawa Hazardowa, której nowelizacja weszła w życie w 2017 roku, wywołała burzę wśród bukmacherów. Za legalne uznano jedynie polskie firmy, natomiast serwisy zagraniczne znalazły się w Rejestrze Stron blokowanych. Co więcej, na dostawców Internetu nałożono obowiązek blokowania tych stron. W efekcie w Internecie działa obecnie siedmiu legalnych bukmacherów, natomiast tych, którzy swoje usługi prowadzą w naziemnych salonach jest zdecydowanie więcej.

Legalne zakłady bukmacherskie powinny więc:

  • posiadać zgodę Ministerstwa Finansów na prowadzenie działalności bukmacherskiej. Osobna zgodę uzyskuje się na działalność naziemną i osobną na działalność internetową. Uzyskanie takiej zgody wymaga posiadania siedziby firmy w Polsce, a w przypadku serwisów internetowych, domena musi kończyć się rozszerzeniem .pl.
  • odprowadzać podatki do budżetu państwa, nie tylko za swoją działalność, ale również od działalności swoich klientów. W przypadku klientów wchodzą w grę dwie stawki podatkowe, tj. 12%, która dotyczy podatku od poczynionych zakładów, i 10% – jest to podatek od wygranych wynoszących więcej niż 2280zł.
  • zadbać o zgodną z prawem reklamę. Reklama ta nie może mieć podtekstów seksualnych ani kojarzyć się z osiągnięciem sukcesu zawodowego lub bogactwa. Niedozwolone jest również bazowanie na skojarzeniach z atrakcyjnością fizyczną.
  • podjąć działania przeciwdziałające powstawaniu uzależnienia od hazardu. Na stronach internetowych bukmacherów pojawiają się informacje odnośnie tego, jak klienci powinni traktować zakłady. Zakłady bukmacherskie są jedynie formą rozrywki, a nie sposobem na zarabianie pieniędzy. Co ciekawe, bukmacherzy umieszczają na swoich stronach również testy, których wyniki wskazują, czy klient jest uzależniony od hazardu.

Brak kłopotów z prawem

Zasady wprowadzone wraz z wejściem w życie ustawy hazardowej mają chronić klientów bukmacherów przed popadnięciem w uzależnienie od gier hazadrowych, dlatego legalne zakłady bukmacherskie poważnie traktują obowiązki nałożone na nich przez prawo. Dzięki temu klienci otrzymują legalne usługi, które charakteryzują się nie tylko wysoką jakością, ale przede wszystkim bezpieczeństwem.