Nowy tatuaż a treningi – o czym musisz wiedzieć?

Niniejszy artykuł pod tytułem Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Świeżo wykonany tatuaż wymaga czasu na wygojenie, ale co z treningami? Czy można ćwiczyć na siłowni lub w domu mając nowy tatuaż? Jak to wszystko wpływa na proces gojenia? Czy tatuaż może ulec zniszczeniu? Jakie ćwiczenia można wykonywać? Na wszystkie powyższe pytania znajdziesz odpowiedź czytając ten artykuł.

Daj sobie czas na regenerację

Skóra w miejscu nowego tatuażu jest bardzo wrażliwa na wszelkie mechaniczne działania. Przede wszystkim tuż po zrobieniu sobie tatuaże przez kilka następnych dni, a najlepiej do tygodnia odpuścić sobie wszelkie próby wykonywania jakichkolwiek ćwiczeń. Dlaczego? Mogą one źle wpłynąć na proces gojenia się tatuażu. A co za tym idzie w efekcie końcowym wykonana dziara może zostać uszkodzona i nie prezentować zamierzonego efektu.

Ćwiczenia a miejsce wykonanie tatuażu

Czasami jest tak, że nie możemy wytrzymać bez wykonania treningu. I te kilka dni, które powinny zostać przeznaczone tylko na wygojenie się tatuażu, dla nas będą katorgą. Jeśli, więc nie możesz usiedzieć w miejscu i konicznie musisz wykonać ćwiczenia to zdecydowanie ogranicz się do partii swojego ciała, na których nie ma świeżego tatuażu. Trening ramion będzie dobrym rozwiązaniem, w przypadku, gdy tatuaż znajduje się na nogach i odwrotnie. Jeśli tatuaż jest na rękach czy w górnych częściach ciała skup się bardziej na bieganiu. Dobrze ćwiczenia tak, aby Twój nowy tatuaż nie był narażony na uszkodzenia i podrażnienia. Szczególnie istotne jest to, gdy masz tatuaż na plecach.

Dopasuj intensywność ćwiczeń

Intensywność wykonywanych ćwiczeń, również ma znaczenie, jeśli mamy świeży tatuaż. Podczas jego gojenia należy wykonywać takich trening, który nie będzie zbyt ciężki i intensywny. Im bardziej wysiłkowe ćwiczenia, tym większe prawdopodobieństwo, że uszkodzimy nasz tatuaż. Wymagający trening zawsze pochłania 100% naszej uwagi, a wtedy nie zwrócimy uwagi, na to co dzieje się z tatuażem. Oprócz tego bardzo obfity pot może wpływać na proces gojenia się, a nawet do jego zniszczenia.

Ubranie sportowe i siłownia

Ubrania sportowe przede wszystkim są obcisłe, a to zdecydowanie nie służy świeżemu tatuażowi. Nie powinniśmy go narażać na obcieranie, dlatego unikaj w tym czasie bardzo przylegających strojów. Tatuaż powinien mieć dopływ powietrza! Nie zapominaj też o samym miejscu jakim jest siłownia. W takich miejscach nasz nowy tatuaż jest narażony na wiele bakterii, dlatego warto zastanowić się czy nie odpuścić sobie tych kilku dni wolnego od ćwiczeń na siłowni i wykonywać je w domu bez ryzykowania wystąpienia infekcji i problemów z gojeniem się tatuażu.