Niekonwencjonalne metody leczenia

Niniejszy artykuł pod tytułem Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Domowe sposoby leczenia bardzo często stosowane były w wielu rodzinnych domach. Tym najprostszym z pewnością był syrop z cebuli, który stosowany był na bóle gardła, kaszel i drobne przeziębienia. Jednak z takimi sposobami leczenia nie należy przesadzać. Wszystko powinno odbywać się w granicach rozsądku, a tego wielu osobom często brakuje. Niekonwencjonalne metody leczenia typu syrop z cebuli, lub mleko z miodem są dopuszczalne, jednak wiele innych balansuje na granicy odpowiedzialności i absurdalnego działania.

Lek na każdą chorobę?

Jak wcześniej wspomniano, należy ze zdrowym rozsądkiem podchodzić do niekonwencjonalnych metod leczenia. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że nie każdą chorobę da się wyleczyć w taki sposób. Często lekarze w procesie leczenia stosują metody, które nie pomagają swoim pacjentom i wywołują u nich ból. To zazwyczaj w takich sytuacjach wielu rodziców decyduje się na niekonwencjonalne metody leczenia. Zarówno u znajomych, w rodzinie i w sieci można dowiedzieć się, że  takie leczenie często stosuje się na zatoki, migrenę, bóle brzucha, grypę, przeziębienia czy różnego rodzaju stłuczenia. W zaciszu domowym nie da się za pomocą ziół złożyć złamanej nogi, wyleczyć białaczki czy raka. Wielu ludzi, którzy tracą już nadzieję w środowisku medycznym chwytają się nawet najbardziej irracjonalnych metod. Nawet jeżeli obie strony zdecydują się na wdrożenie ich w życie, to i tak warto skonsultować to z zaufanym lekarzem.

Niekonwencjonalne, a działają!

Niekonwencjonalne metody leczenia, pomimo dosyć dziwnego wyglądu i przebiegu, często działają.

  1. Świecowanie uszu

Cały zabieg polega na przygotowaniu odpowiedniej świecy przez osobę, która będzie przeprowadzała ,,zabieg”. Kształtem przypomina słomkę, która nasączona jest woskiem pszczelim i różnymi ziołami. Ucho jest masowane, a następnie opary z zapalonej świecy mają przynieść ulgę pacjentowi.

  1. Biorezonans

Specjalne urządzenie odczytuje pole magnetyczne osoby badanej. Wszelkie zakłócenia są odbierane jako zaburzenia w organizmie. Sygnał zwrotny z urządzenia ma przywracać odpowiednie pole magnetyczne pacjenta. Często konieczne jest przytrzymywanie w dłoniach elektrod.

  1. Masaż reiki

Bardzo relaksujący zabieg. Pacjent słucha muzyki, a terapeuta wodzi nad nim dłońmi w celu odczytania energii. Kolejnym elementem są czakry i ich masaż.

  1. Świecie Indian Hopi

Zabieg polega na wdychaniu oparów ze świecy. Mają odblokowywać zatoki.