Nie masz sił na trening? Wiemy jak to zmienić!

Niniejszy artykuł pod tytułem Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zdrowy i aktywny tryb życia zapobiega przedwczesnej śmierci i poważnym chrobom. Czasami jednak brakuje nam sił żeby zmotywować się i zrobić serie zaplanowanych ćwiczeń. Może problem leży w zajęciach ,które wykonujemy przed treningiem?

Badania wykazały że…

Naukowcy z Wielkiej Brytanii i Francji postarali nam się udzielić odpowiedzi na to pytanie. W tym celu poprosili 10 mężczyzn o wykonywanie niezbyt wymagającego ćwiczenia izometrycznego-wyprostu nóg na maszynie. Jednak mini sesję treningową poprzedzono 90-minutowymi zajęciami angażującymi mózg w różnym stopniu. Jeden rodzaj wysiłku umysłowego prowadził do znacznego zmęczenia psychicznego, podczas gdy drugi skupiał się na łatwych ćwiczeniach poznawczych. Po ocenie wyników okazało się, że czas do zmęczenia w grupie obciążonej wcześniej znacznym wysiłkiem umysłowym skrócił się aż o 13 procent. Nie może zatem dziwić, że i samo postrzeganie trudności wysiłku było większe u osób przedtem zmęczonych umysłowo. Co jednak ciekawe nie odnotowano wpływu zmęczenia psychicznego na siłę skurczu, poziom aktywacji mięśni czy też inne parametry czynności związanych z połączeniem układu nerwowego-mięśnie. Okazuje się zatem ,że mięśnie pracowały w ten sam sposób nie zależnie od stanu umysłu. Jednak to układ nerwowy odpowiadał za zwiększone odczucie zmęczenia, tak że ćwiczący mieli wrażenie, że również i ich mięśnie bardziej się męczą.

Wypoczęty umysł na pierwszym miejscu!

Ważne jest nie tylko wykonywanie ćwiczeń podczas treningu. Równie ważne wydaję się to co robicie PRZED treningiem, a przede wszystkim to czy wasz układ nerwowy jest WYPOCZĘTY! Jeżeli wasz umysł jest wyczerpany, możecie doświadczyć większego zmęczenia mięśniowego na własnych treningach. Dlatego starajcie się tak dobierać czas ćwiczeń, aby podejść do nich jak najbardziej świeżo. Pozwoli to na maksymalizację korzyści wynikających z pracy na siłowni.