Najlepsza muzyka do biegania

Niniejszy artykuł pod tytułem Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Niektórzy lubią biegać do dźwięków natury lub zgodnie z rytmem miasta. Inni z kolei wolą w trakcie biegania słuchać rockowych energetycznych kawałków. Grunt, żeby zgrać się ze swoim ciałem i cały czas gnać do przodu. Jaka jest najlepsza muzyka do biegania? Zapraszamy do lektury!

Dźwięki sprzyjające motywacji – jaka jest najlepsza muzyka do biegania?

Słuchanie muzyki w trakcie biegania uspokaja umysł i pozwala zredukować napięcie. Dobra piosenka potrafi niesamowicie wpłynąć na efektywność biegacza! Badania dowiodły, że na największą efektywność treningu podczas biegu wpływają piosenki o tempie powyżej 120 BPM, z kolei wolniejsze kawałki sprawdzają się lepiej w trakcie treningu regeneracyjnego. Niektóre kawałki potrafią nas uspokoić i stonować emocje, z kolei inne mogą sprawić, że będziemy biegać więcej, lepiej i szybciej i mniej odczuwać zmęczenie w trakcie treningu. Dużą rolę w postrzeganiu muzyki podczas treningu odgrywają również nasze wspomnienia i skojarzenia związane z konkretnymi utworami. Dobrym przykładem jest fenomen „Eye of the Tiger” – jednej z najbardziej ulubionych przez biegaczy-amatorów piosenek. Utwór, który przywołuje na myśl Rockiego, walkę z przeciwnościami i zwycięstwo, dosłownie dodaje skrzydeł biegającym!

Muzyka do biegania – gotowe playlisty od Spotify i Deezera

Jeśli nie wiesz, jaka muzyka do biegania sprawdzi się w Twoim przypadku, najlepiej skorzystać z gotowych rozwiązań zaproponowanych przez popularne platformy muzyczne. Przykładowo, Deezer oferuje kilkanaście różnych playlist, dostosowanych nie tylko do preferencji muzycznych, ale i rodzaju uprawianego sportu oraz intensywności treningu. Do wyboru są m.in. takie playlisty jak Rock Workout, Workout Top Songs 2018, Runtastic, Workout Summer, Latino Workout Session, Indie Workout, Pulse Hip Hop Workout, Street Workout czy Uplifting Workout.

W rockowych playlistach skomponowanych specjalnie do biegania i intensywnych ćwiczeń znajdziesz takie hity jak Faint Linkin Park, Song 2 Blur, czy Somebody Told Me The Killers. Redaktorzy muzyczni prowadzący platformę polecają do biegania również hity Lenny’ego Kravitza, Guns N’Roses oraz AC/DC. Wśród najpopularniejszych kawałków do biegania można znaleźć hity Afrojack, Avicii, Nine Inch Nails oraz Martina Garrix. Zarówno do biegów, jak i innych aktywności fizycznych polecane są także przeboje Calvina Harrisa, Davida Guetta i Daft Punk.