Najlepsza dieta na masę mięśniową

Niniejszy artykuł pod tytułem Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zmiana twojej dotychczasowej diety i włączenie produktów, które polecamy pozwolą Ci na zbudowanie wymarzonej sylwetki. Poznaj 6 rzeczy, które w Ci w tym pomogą.

6 produktów na zbudowanie masy mięśniowej

Twoja dieta na masę mięśniową powinna składać się z węglowodanów złożonych, białka, owoców i warzyw o niskim indeksie glikemicznym.Zobacz, które z produktów muszą wystąpić w twojej diecie.

Cielęcina

Niewielkie porcje cielęciny, które włączysz do swojej diety wyrzeźbią zdrowo i szybko twoje mięśnie. Ten produkt jest źródłem czystego białka, jak również posiada w sobie kwas linolowy, który odpowiada za usuwanie zbędnego tłuszczu w organizmie. Ponadto bierze udział w rozwoju masy mięśniowej. Pamiętaj, by nie popaść w skrajność i nie bazować przede wszystkim na czerwonym mięśnie, to ma być tylko dodatek. Czerwone mięso bowiem w dużej ilości ma niekorzystny wpływ na układ sercowo-naczyniowy. A jej ilość w ciągu tygodnia nie powinna przekraczać 200 gramów.

Jajka

Białko w jajku przez organizm człowieka jest bardzo szybko i sprawnie przyswajane, dzięki czemu jest świetnym produktem do zbudowania mięśni. Jedno jajko zawiera około 5-6 gramów i 60 kalorii. Nie można zapominać też o jego żółtku, które obfituje w cenne substancje odżywcze. Żelazo, sód, selen,cynk, witamina A, B12, B2, D, E to wszystko znajdziemy właśnie w tym małym żółtym elemencie.

Pierś z kurczaka

O tym produkcie krążą już legendy. To typowy produkt na zwiększenie masy mięśniowej. 100 gramów dostarcza, aż 31 gramów wysokojakościowego biała. Średnia porcja dostarcza organizmowi około 120 kalorii. Pamiętaj, aby mięsa drobiowego nie zabrakło w twoim codziennym jadłospisie.

Łosoś

Łosoś jest źródłem zdrowych kwasów tłuszczowych i białka więc bez obaw, możesz włączyć go do swojej diety. Jak wiadomo kwasy omega-3 pomagają w mikrouszkodzeniach włókien mięśniowych spowodowanych wysiłkiem fizycznym. Poza tym zawarte proteiny przyspieszają powrót mięśni do całkowitej sprawności. Najzdrowszy łosoś to taki z piekarnika, nie przyrządzany na tłuszczu. Warto wiedzieć, także, że kwasy omega- 3 wpływają na dobrą kondycje naczyń krwionośnych i pomagają w naturalny sposób obniżyć cholesterol we krwi.

Tuńczyk

Tak samo jak łosoś ta ryba jest bogata w kwasy omega-3 i wysokiej jakości białko. Taki tuńczyk możesz sobie zaserwować w konserwie i dodawać go do ryżu, makaronów, sałatek i kanapek.

Suszone owoce, nasiona i ziarna

Ta grupa produktów dostarcza błonnik pokarmowy, zdrowe tłuszcze i minerały. Dieta więc na masę mięśniową nie powinna istnieć bez płatków owsianych, migdałów, orzechów włoskich i suszonych owoców. Możesz zjadać je jako przekąski pomiędzy posiłkami albo stosować do sałatek, zdrowych deserów czy jogurtów.