Potrzebujesz motywacji? Chcesz poprawić efektywność treningów? Przedstawiamy najciekawsze aplikacje do biegania, dzięki którym odkryjesz nowy wymiar joggingu!

Najciekawsze aplikacje do biegania

Aplikacje do biegania to dobra alternatywa dla tradycyjnego joggingu. Dobry program sportowy charakteryzuje się tym, że potrafi obliczyć nie tylko ilość przebytych kilometrów, ale i pomaga określić cele treningowe, a nawet obliczyć ilość spalonych w trakcie treningu kalorii. Niektóre aplikacje są wyposażone w powiadomienia głosowe, dzięki czemu łatwo planować treningi i zmotywować się do ćwiczeń. Które aplikacje do biegania warto wypróbować?

Aplikacje do biegania, które warto wypróbować!

1RunKeeper

RunKeeper to bardzo popularny wśród fanów joggingu program, dzięki któremu można zmapować trasę biegu i rejestrować przebyte dystanse. Program jest rozbudowany i poza rejestrowaniem aktywności fizycznej zawiera także lektora audio oraz licznik spalonych kalorii. Dzięki tej aplikacji można poprawić kondycję i zdrowie!

2MapMyRide

MapMyRide to aplikacja, która pomaga zarówno planować treningi, jak i zdrowo się odżywiać. Program oblicza przebiegnięty dystans oraz spalone w trakcie ćwiczeń kalorie, można do niego również wprowadzać zjedzone posiłki i analizować swój bilans energetyczny.

3Endomondo

Endomondo to jeden z najpopularniejszych programów do biegania. Aplikacja ma wszystko to, czego potrzeba do szczęścia miłośnikom joggingu. Program mapuje przebytą trasę, oblicza dystans, podaje tempo biegu i umożliwia dzielenie się sukcesami ze znajomymi. Endomondo został również wyposażony w trenera audio, który pomaga zrealizować sportowe cele i rozwijać kondycję.

4Runtastic

Runtastic to darmowy program dla biegaczy, zawierający podstawowe funkcje, takie jak mapowanie trasy i określanie celów treningowych. Aktywności są rejestrowane w specjalnym dzienniku aplikacji.

Co warto brać pod uwagę, jeśli chodzi o aplikacje do biegania?

Jeśli szukasz dobrego programu do joggingu, zwróć uwagę na to, żeby aplikacja obliczała nie tylko przebyty dystans, ale i prędkość biegu, a także monitorowała aktywności wykonywane w różnych dniach i prowadziła statystyki. Taki program pomoże Ci planować skuteczne treningi i efektywnie się rozwijać! Dodatkową zaletą może być lektor lub trener audio oraz wbudowany w aplikację odtwarzacz audio. Dzięki temu treningi będą o wiele przyjemniejsze!