Mężczyźni dbają o siebie bardziej niż kobiety

Niniejszy artykuł pod tytułem Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Polscy mężczyźni przywiązują coraz większą wagę do swojego wyglądu czy sposobu ubierania się. Zwiększają się oczekiwania pracodawców, co do wizualnego aspektu pracownika, jak i mężczyźni chcą być atrakcyjni w oczach partnerki.

Zmiany na przestrzeni lat

Dbanie o wygląd przez mężczyznę coraz mniej uważane jest za niemęskie. Wielu specjalistów uważa, że ma to związek z panującą presją medialną i społeczną. Wszędzie dookoła widzimy panujący wzorzec zadbanego, atrakcyjnego fizycznie mężczyznę. Czasopisma, telewizja czy internet pokazują jak powinien wyglądać prawdziwy mężczyzna w XXI wieku. Dbanie o wygląd często wymuszają partnerki, które chcą mieć u swego boku przystojnego i zadbanego mężczyznę.  Czasy się zmieniły i w sklepach mamy ogromny wybór kosmetyków oraz ubrań. Wiele lat temu z tym był problem. Dbanie o siebie jest pewną formą wyrażania w stosunku do siebie szacunku. Nie tylko kobieta jest piękna wewnętrznie i zewnętrznie, ale tego samego oczekuje się od mężczyzny.

Jak dbają o siebie mężczyźni

Według kobiet zadbany mężczyzna to taki, który ładnie pachnie, ma zadbane dłonie i włosy, nosi czyste i schludne ubrania. Kobiety także zwracają uwagę na sylwetkę, choć ona nie jest decydująca, bo gdy mężczyzna ma więcej kilogramów, a jest zadbany nie traci w oczach kobiet. Na siłowniach można zauważyć wielu mężczyzn i to w różnym wieku. I to oni właśnie stanowią większość w tego typu miejscach. Kobiety zdecydowanie stawiają na zajęcia fitness lub zacisze domowe. Nie jest już zaskoczeniem, kiedy spotkamy mężczyznę w salonie kosmetycznym lub luksusowym spa. Coraz więcej panów trafia do chirurgów plastycznych, aby poprawić w sobie to, czego nie lubią (prawie 30% pacjentów tego typu klinik to mężczyźni). Dla kobiet ważne wciąż jest to, czy mężczyzna się rozwija i oddaje się pracy, ale także istotne jest to jak wygląda. Badania socjologów jednego z amerykańskich uniwersytetów pokazują, że zbyt duża atrakcyjność fizyczna mężczyzny może być zagrożeniem dla związku. Mężczyźni bardziej atrakcyjni i zadbani mają więcej partnerek seksualnych. Natomiast część specjalistów jest odmiennego zdania. Uważają, że atrakcyjność partnera zwiększa jego pewność siebie, a tym samym zmniejsz zazdrość o partnera. Efektem jest wzrost poziomu zaufania w relacji. Wspólne wspieranie się dążeniu do celu, jakim jest w tym przypadku dobry i atrakcyjny wygląd powinno scalać związek. Nie powinniśmy myśleć, że pomożemy partnerowi się zmienić, a on sobie odejdzie. Warto spojrzeć bardziej przychylnym okiem na zmiany jakie zachodzą w naszym mężczyźnie.