Które sporty aktywują do pracy całe ciało?

Niniejszy artykuł pod tytułem Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zastanawia Cię, które sporty aktywują do pracy całe ciało i pomogą Ci wymodelować efektywnie sylwetkę? Szukasz dyscypliny, która zaangażuje do pracy wszystkie mięśnie? Podpowiemy Ci kilka rozwiązań!

Sporty, które aktywują do pracy całe ciało

Pływanie

Pływanie to jedna z najbardziej doskonałych i wielofunkcyjnych dyscyplin sportowych. W trakcie pływania odciążane są stawy, budowana jest masa mięśniowa i spalane są kalorie. Dyscyplina ta ma dobroczynny wpływ na kondycję oddechową i pomaga leczyć zwyrodnienia stawów i kręgosłupa. Basen jest zalecany zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów oraz osób z nadwagą i  kontuzjowanych, jeśli interesują Cię sporty, które aktywują do pracy całe ciało, warto pomyśleć o regularnym pływaniu!

Taniec

Jedną z najprzyjemniejszych form aktywności ruchowej, angażującą do pracy prawie wszystkie mięśnie, w tym także głębokie, jest taniec. Taniec wpływa na poprawę sprawności fizycznej, zwiększa wytrzymałość i siłę, a także uelastycznia ciało. To także świetny zastrzyk energii i metoda na poprawę humoru. W trakcie tańca, w zależności od jego rodzaju, można spalić od 150 do 400 kcal w godzinę.

Lambaerobik

Zajęcia z lambaerobiku to ciekawa alternatywa dla tradycyjnych zajęć fitness. Treningi łączą w sobie elementy fitness i tańca, są intensywne i wykonywane do różnego rodzaju energicznej muzyki. Lambaerobik pomaga wymodelować sylwetkę, spalić zbędną tkankę tłuszczową, zredukować stres i uwolnić wiele pozytywnych emocji. Jeśli zwykłe ćwiczenia fitness Cię nudzą, warto wypróbować tę dyscyplinę!

Ścianka wspinaczkowa

Jeśli lubisz wyzwania i adrenalinę i nie masz lęku wysokości, mogą Ci się spodobać ćwiczenia na ściance wspinaczkowej. Powodów, żeby zacząć się wspinać jest bardzo dużo: trening ten angażuje do pracy wszystkie mięśnie ciała, a podczas wspinania się można spalić od 500 do 900 kalorii na godzinę. To dobra alternatywa dla tradycyjnej siłowni!

Nordic walking

Nordic walking, czyli tzw. chodzenie z kijami to dyscyplina polecana wszystkim, którzy lubią spacery na świeżym powietrzu połączone z odrobiną aktywności fizycznej. Ta prosta aktywność angażuje do pracy około 90% mięśni naszego ciała! W trakcie nordic walking pracują nie tylko mięśnie nóg, ale i bicepsy, tricepsy, mięśnie obręczy barkowej, mięśnie brzucha i klatki piersiowej. W godzinę takiego marszu można spalić nawet 450 kalorii! Dla lepszych efektów trening nordic walking można uzupełniać ćwiczeniami siłowymi.