Suplementy diety według ustawy o bezpieczeństwie żywności to środki spożywcze, których celem jest uzupełnienie diety. Suplementy mogą być źródłem witamin, składników mineralnych lub innych substancji o efektach odżywczych, lub fizjologicznych i są przeznaczone do spożywania w małych, odmierzonych ilościach jednostkowych. Gdzie można zakupić bezpiecznie suplementy? Jak korzystać ze sklepów internetowych mądrze?

Obowiązki sprzedawców suplementów

Jak korzystać mądrze ze sklepów internetowych? Przede wszystkim należy wybierać te sklepy, które działają zgodnie z przepisami polskiego prawa i rozporządzeniami unijnymi. Sprzedawcy suplementów wprowadzający nowe produkty do obrotu, są zobowiązani zgłosić ten fakt Głównemu Inspektorowi Sanitarnemu oraz wywiązać się z obowiązku informacyjnego wobec Klienta. Produkty suplementacyjne powinny być odpowiednio oznaczone i nie mogą być traktowane jak leki. Do publicznej wiadomości powinna być podana nazwa żywności, wykaz składników oraz uwagi dotyczące przechowywania i użycia produktu, a także komentarz odnośnie potencjalnych efektów ubocznych stosowania preparatu.

Czym się kierować przy wyborze sklepu internetowego?

Jeśli chcemy bezpiecznie zakupić suplementy, najlepiej kierować się sklepami o sprawdzonych i pozytywnych opiniach. Warto decydować się na zakupy w sklepie, który tylko dodatkowo działa w Internecie, a jego podstawową bazą działań jest sklep stacjonarny. Sklep powinien podawać do informacji datę przydatności produktu oraz stan magazynowy, a także szacować przybliżony czas realizacji zamówienia. Oferta powinna być bogata, a dawkowanie produktów jasno określone. Dobry sklep internetowy oferuje lojalnym klientom zniżki i karty rabatowe oraz produkty znanych i sprawdzonych marek.

Zwróć uwagę nie tylko na produkt, ale i na opakowanie!

Współczesne firmy w trosce o zaufanie klienta dbają nie tylko o wysoką jakość usług oraz produktów, ale także o opakowanie, w których je wysyłają. Jedną z firm na polskim rynku, która zajmuje się produkcją trwałych, lekkich i spersonalizowanych opakowań (z francuskiego packaging personnalisé) produktowych jest Packhelp. W ofercie firmy można znaleźć cały szereg pudełek wysyłkowych, od foliopaków, przez pudełka fasonowe, do ozdobnych toreb prezentowych i pionowych pudełek produktowych. Tego typu opakowania nie dość, że świetnie się sprawdzają do transportowania suplementów, to jeszcze, dzięki temu, że można je dowolnie spersonalizować pod kątem działalności firmy, pełnią walory estetyczne. Wybierając sklep internetowy, warto zwrócić uwagę także na takie aspekty jak sposób pakowania towarów!