Kofeina w tabletkach

Niniejszy artykuł pod tytułem Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zastanawiałeś się, co może pomóc, jeśli narzekasz na brak filiżanki kawy? Ostatnio popularne stały się tabletki z kofeiną, które zawierają więcej kofeiny niż jeden kubek kawy.

Kofeina w tabletkach, jako suplement diety zyskuje na znaczeniu dzięki swoim niezwykłym właściwością. Kofeina z pewnością pobudza nasz organizm do życia po przebudzeniu, poprawia humor na rozpoczęcie dnia i co najważniejsze, daje porcję energii na udany dzień.

Właściwości

Kofeina w tabletkach ze względu na szerokie zastosowanie, wykorzystać ją można w różnych celach. Idealnie sprawdza się, jako zastrzyk energii, poprawia koncentrację, jak również zdolności wysiłkowe. Tak samo, jak kawa powstrzymuje zmęczenie psychiczne czy fizyczne. Ten suplement diety działa pozytywnie na mięśnie, zmniejsza ich bolesność, a także może być wykorzystana, jako środek przeciwbólowy. Kofeina w tabletkach wspomaga odchudzanie, znaczy się poprawia przemianę materii, pozbywa się cellulitu i tkanki tłuszczowej z organizmu.

A więc, mając na względzie unikalne właściwości, kofeina w tabletkach często jest stosowana przez środowisko sportowców. Chociażby w fitness wspomaga wysiłek siłowy, a w przypadku kolarzy czy biegaczy wpływa pozytywnie na wytrzymałość i wydolność ich organizmu.

Przeciwwskazania

Każdy suplement diety, również i kofeina w tabletkach ma swoje przeciwwskazania. Przede wszystkim osoby mające alergię na któryś ze składników suplementu nie powinny go spożywać. Również osoby cierpiące na choroby związane z układem pokarmowym czy moczowym i nerkami absolutnie nie powinny zażywać kofeiny w tabletkach i powinny wymazać ją ze swojej diety. Mamy tu na myśli problemy z wątrobą, jelitami czy żołądkiem. Absolutnie zabrania się stosowania kofeiny w tabletkach kobietom w ciąży czy matkom karmiącym piersią i co najważniejsze dzieciom do 12 r.ż. Do osób, których tyczą się przeciwwskazania, zaliczają się również ludzie cierpiący na nadciśnienie tętnicze, z nadczynnością tarczycy czy stosujący lekki przeciwzakrzepowe.

Kofeinę w tabletkach mogą stosować osoby aktywne zawodowo, jak również uczniowie i studenci podczas nauki do egzaminów. Skorzystają także na tym sportowcy.

Dawkowanie

Dzienna dawka kofeiny mieści się w granicach od 250 do 300 mg podzielona na 3 – 4 porcje w ciągu dnia. Nie należy przekraczać dawek dziennych, gdyż może to wywołać efekty niepożądane. Z kolei, aby poprawić zdolności wysiłkowe podczas treningu, należy spożywać od 100 do 200 mg kofeiny przynajmniej na pół godziny przed podjęciem wysiłku fizycznego.

KFD Caffeine, to opakowanie tabletek zawierających czystą kofeinę. Opakowanie zawiera 100 tabletek. Napędza ośrodkowy układ nerwowy, jak również układ oddechowy i naczynioruchowy, a także nerwy błędne. Przekształca kalorie w ciepło, usprawnia przemianę materii. Jedną tabletkę KFD Caffeine (1 tabletka to 200 mg kofeiny) należy spożyć przynajmniej na godzinę przed treningiem. Pod żadnym pozorem, nie spożywaj tabletek przed snem, gdyż mają one działanie pobudzające. Kofeina w tabletkach stanowi idealny zamiennik filiżanki kawy