Nic tak nie motywuje do aktywności, jak krokomierz. Jak żyć zdrowo? Przygotowaliśmy specjalnie dla Was wyjątkowy spis przydatnych i praktycznych programów, które mogą w tym pomóc. Oto najciekawsze aplikacje do mierzenia kroków!

Aplikacje do mierzenia kroków wykorzystujące GPS

1Krokomierz i Odchudzanie Trener

Aplikacja Krokomierz i Odchudzanie Trener to darmowy program, który pozwala rejestrować kroki oraz obliczać spalone kalorie w trakcie różnych aktywności fizycznych. Synchronizacja aplikacji z MyFitnessPal pozwala śledzić wagę i BMI i utrzymać zdrowy tryb życia. Tradycyjny krokomierz na rękę kosztuje od około 50 do 100 zł. Aplikacje Krokomierz możesz mieć za darmo!

2Chodze.pl

Chodze.pl to aplikacja krokomierza, która działa jak zaawansowany rejestrator treningu biegowego. Poza obliczana odległością program pomaga także obliczyć ilość spalonych kalorii oraz publikować sukcesy w społeczności zbudowanej wokół aplikacji. Ciekawą funkcją jest polecanie miejsc do uprawiania sportu i oznaczanie ich na mapie.

3Accupedo-Pro Pedometer

Program Accupedo-Pro Pedometer jest bardzo chwalony przez użytkowników aplikacji-krokomierzy. Program prowadzi historię aktywności i pozwala obliczyć spalone kalorie. Aplikacja świetnie się sprawdza w roli personalnego elektronicznego trenera!

4Samsung Health

Samsung Health to wielofunkcyjna aplikacja dla miłośników zdrowego trybu życia. Program pozwala ustalić sportowe cele, analizować bilans energetyczny, śledzić aktywność fizyczną i porównywać uzyskane wyniki ze znajomymi. Ciekawą funkcją jest możliwość zintegrowania z innymi inteligentnymi urządzeniami, takimi jak miernik poziomu stresu lub monitor pulsu oraz przyznawanie specjalnych odznak za wypełnione cele. Aplikacja potrafi również opracowywać informacje o spożywanych posiłkach, za pomocą inteligentnego skanera.

Aplikacje do mierzenia kroków wykorzystujące czujnik ruchu

5Krokomierz

Krokomierz to jedna z najprostszych aplikacji, które pozwalają obliczać ilość przemierzonych kroków. Licznik kroków wyświetla się zarówno w obrębie aplikacji, jak i na ekranie telefonu. Do poprawnego działania programu konieczny jest czujnik ruchu.

6Steps+

Steps+ to aplikacja licząca kroki dla posiadaczy iPhonów i iPadów. Program określa dzienny zalecany dystans i przelicza, w ilu % został on zrealizowany. Aplikację wyróżnia bardzo estetyczny interfejs.