Jak zacząć trenować w domu będąc kobietą

Niniejszy artykuł pod tytułem Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Wiele kobiet decydujących się na zgubienie kilku zbędnych kilogramów decydują się na zakup karnetu na siłowni. Część jednak nie chce się tam pokazywać z różnych powodów. Może być to brak czasu czy inne pilniejsze wydatki niż na klub fitness. Wbrew pozorom domowe zacisze daje Paniom duże pole do popisu. W otaczającej je przestrzeni znajduje się wiele rzeczy, które bez problemu zastąpią sprzęt na siłowni. To wszystko bez wychodzenia z domu i wydawania kolejnych pieniędzy.

Trening

Najbardziej korzystnym wyborem treningu będzie ten, który pozwoli zaangażować wszystkie partie ciała. Da to dużo szybszy efekt, a niżeli odrębne ćwiczenia na każdą partie ciała. Może być to na przykład trening obwodowy. Warto podzielić go na dwie części.

W jednej poświęcić się mięśniom – ich napięciu. Druga część powinna być bogata w różnego rodzaju ćwiczenia na poszczególne partie ciała, włączając w to ich proporcjonalna ilość powtórzeń. Efektem będzie rozbudowana masa mięśniowa oraz szczupła i jędrna sylwetka.

Jak wykonywać?

Rozpoczynając pierwszą część treningu należy pamiętać o tym, aby przerwy pomiędzy każdym ćwiczeniem nie były zbyt długie. Można na to poświęcić od kilku do kilkunastu sekund – nie więcej! Powtórzenia mogą być wykonywane w różnej ilości. Jeżeli jednak sprawia to zbyt duże, wręcz bolesne napięcie mięśni, można zdecydować się na jedno powtórzenie. Jednak długość takiego ćwiczenia nie powinna być krótsza niż minuta. Chodzi tu między innymi o wypady nóg do przodu lub tyłu, bądź inne ćwiczenia związane z mięśniami rąk czy nóg, np. pompki, unoszenie bioder czy też skręty tułowia. Wyznaczone przez siebie seria należy powtórzyć dwa lub trzy razy.

Druga część ćwiczeń wyglądać powinna bardzo podobnie. Odpoczynek pomiędzy każdym powtórzeniem nie powinien być dłuższy niż kilkanaście sekund. Serie powtórzyć dwa lub trzy razy.

Ruchy ciała

Jeżeli kobieta decyduje się na domowe treningi, to powinny być one wykonywane bardzo regularnie. W trakcie ich wykonywanie nie powinno odrywać się do innych czynności domowych, ponieważ zbyt długi odpoczynek pomiędzy powtórzeniami zniweluje efekty i wydłuży czas oczekiwanie na nie. W zależności od kondycji organizmu serie można wykonywać naprzemiennie: jeden dzień poświęcić na napięcie i pracę nad mięśniami, a kolejny na inne ćwiczenia. Pomiędzy dwoma dniami można poświęcić jeden na przerwę i dać odpocząć swojemu ciału. W miarę poprawy kondycji organizmu z pewnością takie treningi będą wykonywane każdego dnia. Zwłaszcza jeśli zauważy się pierwsze efekty – to największy motywator do dalszego działania.