Jak wybrać strój na siłownię?

Niniejszy artykuł pod tytułem Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Strój to wbrew pozorom ważny element ćwiczeń. Zarówno koszulka, jak i buty, a także bielizna, powinny być dostosowane do charakteru wykonywanej aktywności fizycznej. Jak wybrać strój na siłownię? Podpowiadamy!

Jak wybrać strój na siłownię – buty

Obuwie to najważniejszy element sportowego stroju. Przy wyborze butów do ćwiczeń należy zwrócić uwagę na:

  • Podeszwę – buty sportowe przeznaczone do fitness mają wbudowane specjalne wkładki amortyzujące wstrząsy oraz system antypoślizgowy. Odpowiednia przyczepność gwarantuje równowagę i bezpieczeństwo w trakcie korzystania z obuwia.
  • Materiał – buty sportowe są wykonane z lekkiego i przewiewnego materiału, w którym stopa się nie poci
  • Wysokość buta – wiele osób preferuje buty ponad kostkę, które usztywniają staw skokowy w trakcie wykonywania ćwiczeń
  • Rozmiar – buty nie powinny być ani zbyt ciasne, ani zbyt luźne, tak, by nie narażać się na dyskomfort, ból ani kontuzje
  • Cena – buty, to element, na którym nie należy oszczędzać. Zamiast kupować adidasy nieznanego producenta, lepiej zainwestować w buty znanej marki, które będą droższe, ale za to komfortowe i bezpieczne.

Jak wybrać strój na siłownię – koszulka i spodnie

Dobierając odpowiednią koszulkę i spodnie lub legginsy do ćwiczeń, warto zainwestować w odzież dedykowaną sportowcom. Ubiór powinien być dopasowany do ciała oraz wykonany z tkaniny pochłaniającej pot i odprowadzającej wilgoć. Najważniejsze, żeby był wygodny, gwarantował pełną elastyczność ruchów, zapewniał odpowiednią wentylację i nie zniechęcał do ćwiczeń fizycznych.

Jeśli zależy Ci również na dobrym samopoczuciu, warto postawić na zestawy w ożywiających i motywujących kolorach. Modne są połączenia czerni z energetyczną limonką, różne odcienie błękitu, a także róż. Czarne legginsy można łączyć z modnymi, kolorowymi topami.

Jak wybrać strój na siłownię – bielizna

Panie, które często i regularnie ćwiczą, powinny zainwestować w specjalną, sportową bieliznę. Dzięki temu można uniknąć otarć oraz zadbać o to, by klatka piersiowa prezentowała się estetyczne podczas ćwiczeń. Większość sportowych biustonoszy jest zakładana przez głowę, przed zakupem warto wypróbować stanik i przymierzyć go w przymierzalni.

Idealne majtki do ćwiczeń to bielizna bezszwowa, koronkowe stringi może i są atrakcyjne, ale nie są najlepszym pomysłem, by czuć się swobodnie i wygodnie w trakcie ćwiczeń.