Jak schudnąć z brzucha

Niniejszy artykuł pod tytułem Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Większość kobiet i niekiedy mężczyzn ma problem z pozbyciem się tkanki tłuszczowej z brzucha i popularnej oponki. Bowiem odchudzając się za wszelką cenę popełniają oni błędy, które pokonamy tylko dietą i odpowiednimi ćwiczeniami.

Jeżeli myślicie, że samymi ćwiczeniami można schudnąć z brzucha, to jesteście w błędzie. Ponieważ w tym wszystkim najważniejsza jest zbilansowana dieta. To od niej powinniśmy zacząć, by poprzez ćwiczenia osiągnąć płaski brzuch. Potem można zająć się oczyszczaniem organizmu z toksyn, podjęciem aktywności fizycznej.

Pierwszy popełniany błąd – zły przelicznik kalorii 

Często spożywamy więcej posiłków niż planujemy bądź nie planujemy. Więcej jemy, a mało spalamy, to najczęściej popełniany błąd przez ludzi. Nadmiar niespalonego pokarmu zamienia się w tkankę tłuszczową, bo w większości między posiłkami podjadamy, zamiast się powstrzymać. Większość osób je w pośpiechu, poza domem i często nie planuje tego, co ma zjeść i dlatego spożywa pokarmy często „przypadkowe”. Ludzie często również spożywają słodycze, desery z myślą, że szybko się to spali. Efekt może być całkiem odwrotny. Szczególnie młode osoby chcące poprawić kształt swojego brzucha poddaje się głodówce, gdyż myślą, że szybko pozbędą się tłuszczyku z brzucha. Efekt jest drastyczny, gdyż to spowalnia metabolizm, a po drugie, tkanka tłuszczowa pojawia się tak szybko, jak szybko się jej pozbyliśmy.

Zatem, aby schudnąć z brzucha, podejmijmy się zbilansowanej diety składającej się z pięciu posiłków dziennie dostosowanych do naszego trybu życia i aktywności fizycznej. Taki plan z pewnością podziała motywująco na ludzi, który po pierwszych efektach zapragną czegoś więcej.

Brak warzyw i owoców 

Często w naszych posiłkach pomijamy owoce i warzywa, a to poważny błąd. Otóż, owoce i warzywa pozytywnie wpływają na detoksykację organizmu. Zawarty w nich błonnik przyspiesza nasz metabolizm, a co za tym idzie, pozbywamy się produktów ubocznych przemiany materii. Nasz brzuch wygląda wtedy o niebo lepiej, jest lżejszy i smuklejszy i organizm lepiej reaguje na odchudzanie. Warto spożywać owoce, ponieważ niektóre z nich wspomagają redukcję tkanki tłuszczowej. Możesz pobawić się w koktajle na bazie owoców.

Zatem, aby schudnąć z brzucha, włączmy do swojego życia i aktywności zbilansowaną dietę, w której zawarte będą owoce i warzywa w postaci, np. smoothie. Możemy połączyć ze sobą takie składniki, które działają odchudzająco. Jednym z takich pomysłów na smoothie jest połączenie soku z cytryny ze zmielonymi nasionami lnu z dodatkiem utartego imbiru, a także odrobina ananasa, szpinaku i banana. Wszystko należy zblendować i jeśli napój jest za gęsty, to dodać do tego odrobinkę wody i gotowe.

Ćwiczenia na brzuch 

Trening popularnych brzuszków jest dla wielu z nas jedyną formą aktywności. Jednakże wielu uważa, że tak pozbędą się tkanki tłuszczowej z brzucha, lecz mogą być w błędzie. Ponieważ brak zmian nawyków żywieniowych i same brzuszki niewiele dadzą, a jeszcze mogą zaszkodzić. Dlatego warto połączyć naszą aktywność fizyczną ze zbilansowaną dietą bogatą w witaminy i składniki mineralne.

Dlatego, aby schudnąć z brzucha, zadbaj o swoją dietę, dzięki której pozbędziesz się toksyn z organizmu i uzyskasz ładną sylwetkę. Do tego dołóż ćwiczenia na brzuch i podejmij wysiłek fizyczny, np. spacer z kijkami. Zacznij od 20 – 30 powtórzeń w serii, potem w miarę możliwości zwiększaj serie i powtórzenia.

Brak konsekwencji 

Brak konsekwencji w swoich poczynaniach często prowadzi do błędów, ciężko jest coś osiągnąć. Bądź konsekwentny w tym, co robisz. Zazwyczaj ludzie przy podjęciu ćwiczeń i diety szybko się zniechęcają, tracą motywację i porzucają swoje plany w dążeniu do celu przed pierwszymi jeszcze efektami ćwiczeń i diety.

Dlatego zaplanuj swój plan działania i dokładnie sobie go rozpisz. Niech w tym planie będzie zawarta dieta, ćwiczenia na brzuch i nie tylko, a także dowolne zabiegi, np. masaż brzucha. Swój plan działania najlepiej powieś w widocznym miejscu tam gdzie często zaglądasz, np. przyczep go na lodówkę.

Nie zajadaj się nocą

Pamiętaj, że w nocy powinno się spać a nie podjadać. Wtedy nasz metabolizm się spowalnia w czasie podjadania. Tak nie schudniemy z brzucha. Sen też jest ważny, ponieważ zapewnia nam odpowiednią regenerację organizmu po ciężkim dniu. Nasz organizm w czasie snu wydziela hormon wzrostu, który regeneruje komórki, przy tym zużywając nasze pokłady energii. Najlepiej ostatni posiłek zjeść przed godziną 19. Na ostatni posiłek dnia, czyli kolację warto zjeść posiłek bogaty w białko bez węglowodanów, gdyż one powodują wzrost insuliny i hamują spalanie tłuszczyku. Możesz także wziąć się za warzywa, np. sałatkę warzywną z ogórkiem i cytryną.