Jak uruchomić klub fitness – co łączy uprawnienia G2 i kurs ...
Być może nie każdy z nas zdaje sobie z tego sprawę, że to, jak się żywimy ma znaczący wpływ na naszą sprawność seksualną. Odpowiednia dieta przekłada się zarówno na wyższą jakość nasienia, jak i lepszą zdolność utrzymania wzwodu. Jak zatem skomponować dietę na erekcję? Odpowiedź – poniżej.
Zaburzenia erekcji bardzo często występują jako objaw innych dolegliwości będących konsekwencją nieprawidłowego stylu życia. Duży poziom stresu czy brak aktywności fizycznej przekładają się bezpośrednio na problemy z potencją. Kłopotom ze wzwodem sprzyja między regularne spożywanie produktów bogatych w nasycone kwasy tłuszczowe (dania typu fast food, tłuste mięso, w szczególności wieprzowina czy konserwy), które, spożywane w nadmiarze, powodują wzrost stężenia złego cholesterolu LDL oraz wzrost krzepliwości krwi; działają również prozapalnie. W konsekwencji, dochodzi do rozwoju miażdżycy naczyń krwionośnych. Blaszka miażdżycowa odkłada się wówczas na ścianach naczyń krwionośnych, utrudniając przepływ krwi. Jako że wzwód następuje przez napełnienie ciał jamistych prącia krwią, przeszkody w jej przepływie mogą skutkować trudnością w utrzymaniu wzwodu, a w skrajnych przypadkach nawet całkowitym jego brakiem.
Dieta bogata w cukry proste prowadzi do występowania wahań poziomu glukozy we krwi. To cukier, który stanowi podstawowe paliwo dla naszego organizmu. Po zjedzeniu słodkiej przekąski, jej poziom znacząco wzrasta, po czym gwałtownie spada, czemu towarzyszy odczucie głodu. Utrudnia to kontrolę apetytu, co zwiększa przyjmowanie nadmiaru kalorii, przyczyniając się do zwiększenia masy ciała, ale nie tylko. Każdemu wzrostowi poziomu glukozy towarzyszy wyrzut insuliny – hormonu pozwalającego wykorzystać glukozę jako paliwo dla naszych komórek. Gdy jest ona wyrzucana do krwiobiegu często i w dużych ilościach, receptory komórek stają się na nią coraz mniej wrażliwe, co może prowadzić do rozwoju cukrzycy typu 2.
Równie szkodliwe może okazać się nadmierne spożywanie soli – prowadzi ono bowiem do nadciśnienia. Jak pokazują statystyki, problemy ze wzwodem ma około 45% pacjentów z nadciśnieniem tętniczym i tylko 5% zdrowych. Dobrą alternatywę dla soli stanowią zioła takie, jak oregano, tymianek czy bazylia.
Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!