Jak ograniczyć się w spożywaniu słodkości

Niniejszy artykuł pod tytułem Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Każdy z nas lubi jeść słodycze, jednak nadmierna ich ilość szkodzi zdrowiu oraz prowadzi do nadwagi. Zobacz jak ograniczyć ilość słodyczy w diecie.

Doskonale wiemy, że większość z nas lubi jeść słodycze. Bywa wręcz, że są osoby, które nie mogą wręcz żyć bez słodyczy. Takie uzależnienie prowadzi jednak do wielu problemów i chorób. Oczywiście jak zjesz raz na tydzień batona lub kawałek czekolady to nic Ci nie grozi. Bywa, że możemy jeść je tonami i to nawet zamiast obiadu. Często jednak takiej nieodpowiedniej diecie towarzyszy brak energii, ponieważ prawda jest taka, że słodycze posiadają bardzo dużo cukru. Żeby organizm mógł go strawić, potrzebuje do tego dużą ilość witamin i minerałów.

Słodycze – dlaczego szkodą?

Do każdej słodyczy jest dodawana lecytyna. Nie ma w niej nic złego, jest jej bardzo dużo w jajku i bardzo dobrze odżywia nas mózg. Jednak to czym faszerują słodycze jest lecytyna sojowa. Ponieważ jest tańsza w pozyskiwaniu. Możesz pomyśleć, że przecież roślina jaką jest soja jest zdrowa. To wszystko prawda, jednak od dawna soja jest masowo modyfikowana genetycznie. Spożywanie soi jest niebezpieczne i powinniśmy na nią uważać. Bo chyba nie chcesz mieć uszczerbki na zdrowiu z jej powodu? Jeżeli interesuje Cię temat soi i GMO przeczytaj wiele informacji dostępnych w internecie na ten temat.

Wracając do tematu. Jeżeli czujesz chęć na słodkie, to oznacz że twój organizm domaga się energii. Musisz w diecie dostarczać mu węglowodanów złożonych takich jak ryż, kasza gryczana czy amarantus. Wtedy chęć na takie przyjemności zostanie zmniejszona.

Mniej słodyczy, więcej zdrowia

Ważne jest też by nauczyć się, że gdy jesteśmy chętni by zjeść takiego batona, złapać za jabłko, banana czy pomarańcze. Też są słodkie i posiadają węglowodany proste, a do tego witaminy które brakuje batonowi. Zaczynając od takiego sposobu, zamieniając baton na jabłko możemy bez problemu zagłuszyć potrzebę jedzenia słodyczy. A po miesiącu nasz nałóg, bo inaczej tego nazwać nie można, zniknie całkowicie. Organizm bardzo szybko zrozumie, że słodycze po prostu nam szkodzą.

Kiedy można być pewnym, że ilość słodyczy, które spożywamy nam szkodzi? Wystarczy spojrzeć na sygnały takie jak lekka senność, gwałtowny spadek energii (nieobecny przy spożywaniu np. owoców) i lekkie mdłości w żołądku. Warto już dzisiaj zadbać o swoje zdrowie i maksymalnie ograniczyć niezdrowe słodycze w swojej diecie. Ich nadmiar prowadzi do wielu bardzo groźnych chorób.