Jak ćwiczyć w domu?

Niniejszy artykuł pod tytułem Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Nie zawsze jest czas na wyjście na siłownię czy basen, a ruch to przecież zdrowie. Dlatego warto w takiej sytuacji poszukać innego rozwiązania. Dowiedz się, jak ćwiczyć w domu, abyś zawsze był fit.

Problem z miejscem

Wiele osób narzeka na to, że w domu nie ma dostatecznie dużo miejsca do ćwiczeń. To prawda, że znacznie wygodniej jest wyjść na siłownię czy fitness, gdzie nie ma większych ograniczeń ruchowych. Jednak jak się ma, co się lubi, to się lubi, co się ma. Wygospodaruj jedno miejsce w domu, w którym będziesz mógł rozłożyć matę. Stań prosto i rozłóż ręce na boki. Jeżeli nie dotykają one żadnych mebli ani ścian, miejsca jest wystarczająco dużo.

W razie potrzeby odsuń szafkę, komodę lub fotel nieco w tył. Najważniejsze jest Twoje bezpieczeństwo. Zadbaj też o to, żeby w miejscu Twoich ćwiczeń nie wisiała żadna lampka, którą możesz dotknąć przy wyprostowaniu rąk. Jeżeli znalazłeś już taki obszar, najwyższy czas zabrać się do ćwiczeń.

Jak ćwiczyć w domu bez sprzętu?

Jak ćwiczyć w domu, gdy nie ma się dostępu do profesjonalnego sprzętu? Odpowiedź jest prosta, on wcale nie jest niezbędny, aby wypracować sobie świetną sylwetkę. Zamiast tego wybierz ćwiczenia, które go nie potrzebują. Idealnie więc sprawdzą się brzuszki oraz przysiady. W ten sposób wyrobisz sobie mięśnie brzucha, a także pośladki.

Inny dobry pomysł to klasyczne pompki, które sprawiają, że wyrabiają się mięśnie rąk. Wykonując to ćwiczenie nie zajmujesz dużo miejsca, a do tego redukujesz ryzyko tego, że wpadniesz na jakiś przedmiot. Zawsze możesz też z powodzeniem rozciągać się na macie. W ten sposób Twoje ciało będzie elastyczne, mocne, a do tego zrelaksowane.

Dla tych, którzy szczególnie lubią treningi ze sprzętem, polecamy te o niewielkich rozmiarach, odpowiedni do trzymania w domu. W ten sposób dobrze jest zaopatrzyć się w taśmę do ćwiczeń, którą możesz schować w zwykłej szufladzie. To zwykły kawałek elastycznego materiału lub silikonu, na którym można wykonywać całe mnóstwo ćwiczeń. Kolejny pomysł to gumowy dysk, którego średnica może wynosić około 30 cm. On również pomoże Ci zadbać o Twoją sylwetkę, a bez problemu schowasz go, gdy już nie będzie Ci potrzebny.