Jak bardzo marchewka pomoże Ci w diecie

Niniejszy artykuł pod tytułem Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Marchewka to nie tylko smaczne, ale i bardzo zdrowe warzywo, które powinniśmy koniecznie włączyć do codziennej diety.

Każdy z nas zna marchewkę. Jadałeś ją na pewno jak byłeś młody, w postaci marchewki z groszkiem. Ja zawsze jak chodziłem podstawówki to rodzice robili na obiad ziemniaczki ze schabowym i marchewką z groszkiem. Jak wspominam ten obiad to bardzo dokładnie pamiętam jego smak. To były dobre obiadki 🙂

Marchewka ma w sobie bogaty witamin i minerałów. Ma także dużo beta-karotenu, dzięki któremu nasza skóra staje się ciemniejsza. Jeżeli planowałeś pójść na solarium lub się opalić, to w znacznym stopniu pomoże Ci w tym sok z marchewki. Jedna szklanka dziennie przez 2 tygodnie poprawi wygląd twojej skóry. Bardzo łatwy i dobry sposób na rozwiązanie problemu, jeżeli masz bladą cerę.

Ciekawostka:

Beta-karoten w naszym organizmie zamienia się w witaminę A.

W skład marchewki nie wchodzi tylko witamina A ale również witaminy takie jak: K, E, C (100g/31 mg), kwas foliowy, potas, magnes, fosfor, cynk, B1, B2, B6, PP, celuloza. Znajdziesz w niej również minerały: jod, kobalt, miedź, żelazo, magnes, sód. Karotenoidy i przeciw utleniacze, które są w składzie marchewki chronią przed niekorzystnym wpływem wolnych rodników. Dzięki temu nie jesteśmy narażeni na rozwój różnych chorób, które pojawiają się w naszym organizmie. Marchewki polepszają również nasz wzrok i wiemy to nie od dziś. Dlatego jeżeli jesteś narażony na pogorszenie wzroku, to warto by było dołączyć marchewkę do swojej diety. Oczywiście to Twój wybór, ponieważ nie każdemu smakuje marchewka.

W tym momencie najbardziej zainteresują się kobiety, ponieważ beta-karoten opóźnia starość, odmładza, ochrania włókna kolagenu, regenerują skórę. Czyli jeżeli codziennie będziesz spożywać sok z marchwi to zachowasz przez dłuższy czas młody wygląd. Może to był jeden z sekretów Ibisza.

Marchewka ma kilka pozytywnych właściwości, z którymi chce się z Tobą podzielić:

  • Wzmacnia układ immunologiczny;
  • Ochrania przed zwyrodnieniem plamki żółtej i zaćmy
  • Poprawia redukcje tłuszczu, metabolizmu i jakości nasienia;
  • Posiada działanie antyoksydacyjne i hamuje rozwój chorób takich jak nowotwór prostaty, płuc i jelita;
  • Sok z marchwi hamuje rozwój białaczki;
  • Posiad  błonnik, które reguluje trawienie oraz leczy niestrawność i zapobiega zaparciom.

Polecam a zarazem radzę by starać się jeść marchewkę surową, ponieważ gotowana marchewka ma wysoki indeks glikemiczny. Czyli jest szybki wzrost poziomu cukru w organizmie jak i jego szybki spadek. Marchewka jest też dobrym warzywem dla osób, które się odchudzają, ponieważ w 100 gramach jest tylko 27 kcal i aż 3.6 błonnika. Możesz jeść dużo sałatek i pić dużo soku nie martwiąc się o swoją wagę. Dlatego sądzę że warto pomyśleć o dzisiejszej sałatce i dodać do niej chociaż jedną marchewkę dla swojego zdrowia oraz zachowania młodości.