Ile pić wody, żeby schudnąć?

Niniejszy artykuł pod tytułem Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Dietolodzy twierdzą: żeby schudnąć, należy pić wodę. Efektywność dowolnej diety bezpośrednio zależy od ilości skonsumowanego płynu.

Przyczyn zbędnej wagi jest dużo — to może być bezsenność, problemy z przewodem pokarmowym, nieprawidłowe żywienie i hormonalne problemy… Bardzo często nadmiar wagi to skutek naruszenia bilansu wodnego w organizmie. Jednak, walcząc ze zbędną wagą i przeprowadzając różne badania medyczne, wiele osób zapominają o najgłówniejszym: dla normalizacji bilansu wodnego organizm powinien być zabezpieczony dostateczną ilością wody.

Deficyt nawet 10% wody w organizmie doprowadza do tego, że procesy wyprowadzenia toksyn hamują się, szkodliwe substancje zbierają się w tkankach i komórkach, a to, z kolei, doprowadza do naruszenia metabolizmu tłuszczów, utworzenia cellulitu i nacieków. Dietolodzy zgadzają się na myśl, że dorosły człowiek musidziennie pić blisko 2 litrów wody (herbata, kawa tu nie wchodzą). Dużą część tej ilości musi składać się z czystej niegazowanej wody.

Czemu picie wody jest tak pomocne, kiedy chcemy schudnąć?

 • reguluje temperaturę naszego ciała;
 • usuwa produkty rozpadu z organizmu, oczyszcza od wewnątrz;
 • dostawia odżywcze elementy, tlen i glukozę do komórek;
 • naturalnie nawilża skórę;
 • wzmacnia mięśnie;
 • reguluje trawienie;

Woda — najważniejszy element odchudzania

Dla biochemicznego procesu przerobu tłuszczów nasz organizm potrzebuje wodę. Tylko nasycone wodą komórki mogą rozcieńczać tłuszcze. Woda oczyszcza organizm. Zwłaszcza jest to aktualnie przy odchudzaniu.

Przy intensywnym odchudzaniu często powstają rozstępy, jeśli pijesz dosyć wody — skóra będzie elastyczna. Często, kiedy chcemy pić, organizm posyła sygnały, które czasem przyjmujemy za sygnały głodu. Jemy, a niepotrzebna organizmowi energia zostaje tłuszczem na naszym ciele.

W trakcie odchudzania bardzo często cierpią włosy, skóra i paznokcie. Więc jeżeli chcesz schudnąć i nadal mieć elastyczną skórę, piękne gęste włosy i mocne paznokcie należy pamiętać o wodzie.

Jak poprawnie pić wodę, żeby schudnąć?

Zaczynaj swój dzień ze szklanką ciepłej wody na czczo: woda pomoże uruchomić zamienne procesy i szybciej obudzi organizm. Pić wodę rekomenduje się 30-15 minut przed jedzeniem i godzinę po jedzeniu. Woda, wypita przed jedzeniem daje odczucie częściowo pełnego żołądka. Apetyt obniża się, co doprowadza do użytku mniejszej ilości kalorii podczas pokarmu. Wiadomo, że woda ma zerową kaloryczność. Jeśli będziesz pić dużo wody bezpośrednio przed i od razu po jedzeniu, to będzie przeszkadzało w produkowaniu trawiennych soków i może doprowadzić do szeregu chorób przewodu pokarmowego. A co gorsze, prowadzi do odkładania tłuszczu.

Jeżeli twoja waga jest nadmierna, musisz zwiększyć ilość dziennie spożywanej wody do 2-2,5 litra. Jeżeli ta ilość zdaje się być zbyt dużą to należy stopniowo zwiększać ilość spożywanej wody. Unikaj mocno gazowanych i słodkich napojów, ponieważ właśnie one wywołują odczucie głodu i aktywizują wydzielanie soku żołądkowego.

Rekomendacje efektywnego picia wody w celu redukcji wagi:

 • Przy nadmiernej wadze pić więcej wody – 1 szklanka na każde 20 kilo zbędnej wagi.
 • Pamiętaj, że nikotyna, kofeina i alkohol sprzyjają wyprowadzeniu wody z organizmu.
 • W upały wodę należy pić przed wyjśćiem na ulicę, a kiedy masz trening – przed, po i w trakcie.
 • Rano wypij szklankę wody, to będzie sprzyjało oczyszczeniu organizmu.
 • Jeśli w jedzeniu jest dużo białka, musisz pić więcej wody.
 • Chcesz jeść — wypij 1 szklankę wody.
 • Zwiększaj ilość używanej wody przy niskiej wilgotności powietrza, w samolotach, przy podwyższeniu temperatury ciała i chorobach.
 • Jeżeli używasz dużo soli, Twój organizm potrzebuje jeszcze więcej wody do jej rozpuszczenia.
 • Jeśli będziesz pić wystarczającą ilość wody to wyrównasz ciśnienie tętnicze i poziom cholesterolu w krwi.