Golf to gra, która angażuje nie tylko ciało, ale także umysł. Nie jest to taka banalna dyscyplina na jaką wygląda, potrzeba sporo praktyki, aby zajść daleko w tej dziedzinie. Jest to sport z klasą dla pań i panów.

Czym jest golf?

Jest to gra, która została wymyślona w Szkocji i polega ona na uderzaniu specjalnymi kijami w małą piłeczkę golfową, która powinna trafić do otworów w ziemi, w jak najmniejszej ilości uderzeń. Gracze zachowują między sobą uprzejmość, uczciwość i szacunek, ponieważ gra ta rozgrywana jest najczęściej bez sędziego. Wymaga on sporo cierpliwości, a także ciągłej praktyki, aby udoskonalić swoje uderzenia. Grając w golfa można spalić naprawdę sporo kilokalorii, bo około 2000 ,a przy okazji dotlenić organizm, ponieważ podczas trwania jednej rozgrywki przechodzi się około 7 kilometrów.

Dla kogo?

Sport ten uprawiany był głównie przez mężczyzn, lecz kobiety również się nim zainteresowały i zapragnęły spróbować swoich sił w tej dyscyplinie, więc zostało im to umożliwione. Tak naprawdę nie ma określonych predyspozycji, które pomogłyby lub uniemożliwiły grę w golfa, podobno większą skutecznością cieszą się osoby dopiero zaczynające przygodę z tym sportem. Dyscyplina ta zainteresowała wiele znanych osób, które w wolnych chwilach oddają się przyjemności, jaką niesie ze sobą gra w golfa.  Sport ten przyciąga ludzi wrażliwych na piękno natury, oddanych idei fair-play, takich którzy mają klasę i kierują się w życiu ustalonymi zasadami.

Dobre uzależnienie

Gra w golfa wciąga. Osoby, które próbują swoich sił w tej dziedzinie, zmieniają ją potem w pasję. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, jeśli chce się oderwać od codziennego, szybkiego życia. Wpływa korzystnie na nasze zdrowie, jak i na morale, którymi musimy się kierować, aby zajść daleko w tej dyscyplinie. Coraz więcej organizowanych jest turniejów golfowych, nie tylko za granicą, ale także w Polsce, ponieważ golf staje się coraz bardziej popularnym sportem i przyciąga sporą rzeszę ludzi. Najlepiej samemu przekonać się o tym, jaki pozytywny wpływ ma golf na ludzki umysł i ciało, uzależnij się od niego, a będzie to dobre uzależnienie!