Fitness dla mężczyzn

Niniejszy artykuł pod tytułem Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Czy zajęcia fitness są tylko dla pań, a może i dla panów coś się znajdzie? Okazuje się, bowiem, że zajęcia fitness dla panów to coraz popularniejszy sposób spędzania wolnego czasu wśród mężczyzn.

Fitness z reguły kojarzy się nam z zajęciami grupowymi dla pań. Czy zatem istnieje on dla płci przeciwnej? Większość mężczyzn ogólnie wstydzi się pójść na takie zajęcia, by poćwiczyć. Wybierają często siłownię i podnoszenie ciężarów, ale nie zdają sobie sprawy z tego, że będą mieli problemy ze swoją wytrzymałością, wydolnością i sprawnością fizyczną, czyli tych wytycznych, których na siłowni w pełni nie wypracują. Dlatego powinni oni otworzyć się na nową formę, czyli zajęcia grupowe fitness. Chociażby zajęcia z power pump, spinningu czy crossfitu są dla nich i w każdym z nich inaczej angażujemy pracę swoich mięśni.

Power Pump, spinning, CrossFit 

Czym są te trzy formy treningu, które idealnie sprawdzą się na zajęciach fitness również dla panów? Otóż, power pump to zajęcia ze sztangami. W trakcie treningu, uczestnicy w rytm muzyki wykonują serię ćwiczeń z niewielkim obciążeniem pod okiem prowadzącego zajęcia. Każdy wykonuje dużą ilość powtórzeń, ćwicząc przy tym swoją wytrzymałość. Z kolei spinning to zajęcia z jazdy na specjalnym rowerze stacjonarnym. Każdy dostosowuje obciążenie i prędkość do tempa płynącej muzyki i wytrzymałości swoich nóg. Jest to idealny trening dla tych panów, którzy chcą uzyskać efekty w szybkim tempie, poprawić kondycję i pozbyć się zwisającej tkanki tłuszczowej. Obecnie, jednak najbardziej popularną formą treningu wśród panów staje się crossfit. Jest on z całej wymienionej tej trójki najbardziej wyczerpujący, ponieważ łączy w sobie gimnastykę i siłę zarazem. Crossfit angażuje w pracę wszystkie mięśnie i pozwala wzmocnić wytrzymałość. Trening przeznaczony jest dla tych, co chcą pokonać własne słabości i przełamać jakiekolwiek drzemiące w nich bariery. W cross ficie możemy wykonywać pompki, jakiekolwiek wyskoki czy podciąganie na drążku, brzuszki, a także skakanie na skakance. Nieco odmienną formą crossfitu jest body challenge, czyli trening dla tych, którzy chcą poznać możliwości swojej wytrzymałości.

ABS, TBC 

ABS to zestaw ćwiczeń, który pomoże każdemu mężczyźnie wyrzeźbić mięśnie brzucha. Tylko regularny i sumienny trening przynosi efekty i wspomaga skuteczne spalanie tkanki tłuszczowej. Skuteczność ABS leży po stronie kolejności wykonywanych ćwiczeń, w taki sposób, by wszystkie mięśnie brzucha były stymulowane po kolei. Jeszcze większą popularność zyskują zajęcia TBC, czyli trening z wykorzystaniem ciężarków, taśm gumowych, które wzmacniają całe ciało.

Czy warto chodzić na zajęcia? 

Czym różni się fitness dla panów od zajęć na siłowni? Na pewno idąc na zajęcia fitness, nikt w miejscu stać nie będzie, a tak jest zazwyczaj na siłowni, gdzie panowie robią sobie przerwę, by pogadać, a mięśnie przy tym stygną. W zajęciach fitness mięśnie pracują cały czas. Dzięki takim zajęciom, mięśnie będą pracować jak szalone, metabolizm znacznie się poprawi, a i wydolność nie będzie sprawiać problemu. W dodatku wytrzymałość się poprawi. Zatem panowie, może jednak warto postawić na fitness? Zobaczcie tylko, jak zyskacie w oczach wśród swoich kobiet.