Fitness, czy klasyczny trening siłowy?

Niniejszy artykuł pod tytułem Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Wszystko to, co jest fit i eko w ostatnich latach staje się coraz bardziej modne i popularne. Dla jednych jest to zapewne zjawisko na pokaz – zwłaszcza w przypadku mediów społecznościowych, na których wręcz roi się od zdjęć ekologicznego i zdrowego jedzenia oraz idealnie wyrzeźbionych sylwetek. Ma to jednak bardzo plusów. Bez względu na to, jak dane zjawisko jest postrzegane, to liczba osób bardziej świadomych tego, co je i jak chce jeść jest ogromna. W połączeniu z wysiłkiem fizycznym daje to spektakularne efekty. Wiele osób zastanawia się jednak co wybrać: fitness, czy klasyczny trening siłowy. Każda z dyscyplin ma swoich wiernych zwolenników.

Fitness

Na początku warto jest zaznaczyć, że każda forma aktywności fizycznej jest dobra. Z pewnością lepsza niż siedzenie przed telewizorem i przyglądanie się z politowaniem osobom, którym zazdrości się pięknego ciała. Samodzielne wykonywanie nawet krótkich ćwiczeń daje już małe poczucie satysfakcji. Fitness to dziedzina, która zajmuje się bardziej ogólną rzeźbą ciała i utratą wagi. Większość zajęć nie skupia się na konkretnych partiach ciała. Istnieje jednak wiele dziedzin fitnessu, które w połączeniu ze sobą mogą pięknie wymodelować sylwetkę i pomóc w walce ze zbędnymi kilogramami.

Warto podkreślić, że są to ćwiczenia różnorodne, przy których nie sposób się nudzić. Nawet zumba to do pewnego stopnia fitness, lecz z bardziej skoczną i dynamiczną muzyką, a to wszystko w formie tańca. Charakterystyczne dla tej dziedziny są także zajęcia w grupie, co idealnie nadaję się dla nieśmiałych osób, które wstydzą się pokazać w sportowym stroju przed innymi.

Klasyczny trening siłowy

Tutaj jest już wiele możliwości ćwiczeń. Duża grupa osób, jeżeli pozwalają na to zasoby finansowe, decyduje się na spotkania  z trenerem personalnym. Trening siłowy może być wykonywany na konkretną partię ciała, w której osobie ćwiczącej akurat coś nie odpowiada. Efekty ćwiczeń również są szybciej widoczne. Jednak w tym przypadku każdy skupia się na ćwiczeniach i rezultatach, mało jest technik relaksacyjnych, które odprężą i rozluźnią mięśnie. Decydując się na trening siłowy warto jest zapisać się także na stretching, jogę czy pilates.

Główną zasadą jest to, że wykonywanie jakichkolwiek ćwiczeń jest już ogromnym plusem. Polepsza to nie tylko samoocenę, sylwetkę, ale także daje dużo pozytywnej energii na resztę dnia. Na początku trzeba wyznaczyć sobie cel, który w miarę upływu czasu będzie realizowany.