Eko catering dietetyczny – co musisz wiedzieć?

Niniejszy artykuł pod tytułem Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Jak wygląda eko catering dietetyczny? Jakie są plusy korzystania z takiego cateringu dla Ciebie i środowiska? Na te pytania otrzymasz odpowiedź właśnie w tym artykule. Sprawdź, dlaczego warto postawić na eko catering.

Nie musisz używać pojazdów, które produkują gazy cieplarniane

Catering działa na wielu zamówieniach, więc samochód dostawczy jest używany raz dziennie rozwożąc dużą ilość pudełek cateringowych. Patrząc na to, że Ty przynajmniej kilka razy dziennie używasz samochodu czy autobusu załatwiając inne sprawy to pojechanie i zrobienie zakupów w sklepie jadąc autem można sobie odpuścić.

Nie zużywasz mediów

Gotowanie to frajda, ale również ogromne zużycie wody, prądu i gazu. Nie tylko przy gotowaniu, ale także zmywaniu, przecież po zjedzeniu posiłku trzeba wszystkie naczynia umyć. Catering używa opakowania jednorazowe, dzięki, którym nie trzeba zmywać. Dużo firm cateringowych wprowadziło też opakowania ekologiczne, które są w pełni biodegradowalne oraz kompostowane. To świetna informacja! Poza tym Twoje zamówienie przychodzi w torbie papierowej, którą można użyć ponownie.

Nie marnujesz jedzenia

Często co tydzień w naszej lodówce robimy porządki i okazuje się, że większość rzeczy ląduje do śmieci, bo po prostu nie zdążyło się tego zjeść. Nie było czasu, pomysłu i ochoty więc się przeterminowały, zgniły czy po prostu nie mają smaku. Korzystając z cateringu dietetycznego eko problem wyrzucania jedzenia, który często wprawia nas w poczucie wstydu znika po obydwu stronach. Przez Ciebie nie jest wyrzucane jedzenie, ponieważ Twoje zapotrzebowanie kaloryczne jest zaspokojone przez dostarczane posiłki. Jest to 5 posiłków dziennie w ekologicznych opakowaniach, które są przyjazne dla środowiska. Nie musisz robić zapasów w swojej lodówce, bo masz pewność, że jutro będziesz mieć świeże jedzenie. Z kolei  firmy cateringowe nie zamawiają więcej produktów niż to co mają w planie ustalone, więc też nie gromadzą zapasów, które mogłyby się zmarnować i nie pakują do zamówień posiłków wykonanych z produktów z krótkim terminem ważności. Jednak, warto zaznaczyć, że nie wszystkie firmy cateringowe podchodzą szczerze do swojej pracy. Wybieraj pewne cateringi, w których masz pewność, że działają oni ekologicznie i nie będą sprzedawać jedzenia starego, które Ty potem wyrzucisz, bo przecież nie zjesz.