Dlaczego fitness nie odchudza?

Niniejszy artykuł pod tytułem Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Fitness jest sposobem na przyjemnie spędzony czas wśród osób nastawionych na ten sam cel, czyli zrzucenie zbędnych kilogramów. Ale czy na pewno fitness odchudza?

Trening fitness

Ruch jest doskonałym sposobem na poprawę kondycji fizycznej i samopoczucia. Fitness przyczynia się do zwiększenia pewności siebie i sprawia, że jesteśmy bardziej odporni na stres. Dzięki aktywności ruchowej nasz organizm pracuje wydajniej i szybciej regeneruje się. Fitness jest programem ćwiczeń, w którego skład wchodzą różne formy aktywności fizycznej. Są one dostosowane do potrzeb w różnym wieku i o różnej kondycji. Trening fitness wymaga od nas dużego zaangażowania i samozaparcia. Aby trening był wydajny musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach:

  1. Ćwicz w dobrych klubach fitness pod okiem specjalisty.
  2. Dobierz zestaw ćwiczeń pod możliwości Twojego ciała.
  3. Stwórz sobie cel do jakiego chcesz dążyć.

Dlaczego fitness nie odchudza?

Wiele osób uważa, że fitness nie odchudza. Mają one rację tylko w sytuacjach, gdzie forma ćwiczeń nie jest dostosowana do organizmu osoby biorącej udział w treningu. Każdy rodzaj treningu nie będzie przynosił odpowiednich efektów, jeśli będzie wykonywany źle. To samo tyczy się fitnessu.

Rodzaje ćwiczeń

Mamy do wyboru kilka rodzajów ćwiczeń:

  1. Ćwiczenia anaerobowe – są one wykorzystywane w fitnessie i są nazywane ćwiczeniami beztlenowymi. Poszczególne ćwiczenia wykonuje się szybko i energicznie. Tego typu wysiłek poprawia siłę mięśni, ale nie zwiększa wydolności układu oddechowego i układu krążenia.
  2. Ćwiczenia aerobowe – inaczej zwane ćwiczeniami cardio lub tlenowymi. W ich trakcie akcja serca jest na wysokim i stałym poziomie. Podczas tego treningu mięśnie i narządy są lepiej ukrwione (dociera do nich większa ilość tlenu). W przeciwieństwie do ćwiczeń anaerobowych, te polepszają wydolność układu oddechowego oraz układu krążenia.
  3. Ćwiczenia izometryczne – również są formą ćwiczeń typu fitness. W ich trakcie tylko mięśnie pracują, stawy nie poruszają się. Dla przykładu można je wykonać opierając się o ścianę lub nieruchomą powierzchnię. Znajdują też zastosowanie w rehabilitacji aby wzmocnić dany mięsień lub grupę mięśni.
  4. Ćwiczenia giętkości. – inaczej rozciąganie się. Ta forma wydłuża mięśnie i poprawia zakres ruchu w stawach. Są one zazwyczaj uzupełnieniem całego treningu. Wykorzystuje się je przy jodze lub zajęciach tanecznych.

Dlaczego fitness nie odchudza? Bo jest nieprawidłowo wykonywany. Nieregularnie i zbyt krótko. Tego typu trening najlepiej wykonywać, co drugi dzień przez co najmniej 40 minut. Wtedy efekty będą z pewnością zauważalne.