Dlaczego dieta białkowa jest skuteczna?

Niniejszy artykuł pod tytułem Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zdrowy i zadbany wygląd, piękne i wysportowane ciało oraz komfort psychiczny to elementy, które połączone ze sobą sprawiają, że jesteśmy szczęśliwi z tego, jak wyglądamy. Aby jednak to osiągnąć, bardzo często musimy przechodzić przez piekło związane z męczącymi treningami i niechcianą, ale jednocześnie niezbędną dietą. Ta ostatnia sprawdza się szczególnie dobrze w postaci diety białkowej i to właśnie jej warto się bliżej przyjrzeć.

 Czym w ogóle jest dieta białkowa?

Słysząc pojęcie „dieta białkowa”, jako pierwsza w naszej głowie pojawia się myśl, że podczas jej trwania trzeba będzie wciskać w siebie niezliczone ilości jajek, sera i mleka. Ile w tym tak naprawdę jest prawdy? Odpowiedź jest prosta – bardzo dużo. Dieta białkowa w głównej mierze polega na ograniczeniu pozyskiwania energii – niezbędnej organizmowi do życia z węglowodanów.

Czy taka dieta jest skuteczna?

Decydując się na dietę białkową, musimy liczyć się z bardzo często pojawiającymi się konsekwencjami, jakimi jest szybki i duży spadek masy ciała. Kolejną zaletą, bo zdecydowanie trzeba to tak nazwać, jest fakt, iż osoby będące na diecie białkowej spożywają mniejsze ilości pożywienia, ponieważ jak dobrze wiadomo, białko należy do produktów bardzo sycących. Co to znaczy? Znaczy to to, iż najzwyczajniej w świecie jemy wtedy o wiele mniej, mimo iż z reguły będąc na tej diecie, nie mamy ograniczeń co do ilości białka, które jesteśmy w stanie pochłonąć-jemy po prostu do syta.

A wady?

Wszystko pięknie, ładnie-tracimy wagę, jemy tyle, ile chcemy, ale gdzie w takim razie jest tutaj, pojawiający się zawsze w takich momentach słynny haczyk? Główną wadą tej diety jest przede wszystkim obciążenie naszych nerek. To główny powód, dla którego osoby posiadające z nimi problemy, powinny odejść od pomysłu odchudzania się w ten sposób. Podobnie, jeśli chodzi o osoby cierpiące na choroby układu krążenia. Warto również wiedzieć, że spożywanie dużej ilości białka sprawia, że razem z moczem zostają wydalone duże ilości wapnia, co sprzyja powstawaniu chorób takich jak kamica nerkowa. Stosując dietę białkową, musimy być również świadomi tego, iż nadmiar białka negatywnie wpływa na funkcjonowanie naszego mózgu, który sporą ilość energii czerpie właśnie z glukozy, która daje mu siłę do działania.